Архів

З піснею по світу

Сто років тому керівництво УНР створило капелу Олександра Кошиця та відправило її за кордон
Хочете купити цю статтю?

Сто років тому керівництво УНР створило капелу Олександра Кошиця та відправило її за кордон — презентувати культуру нової держави. За п'ять років хор дав гастролі в 17 країнах і подарував світові Щедрик

 

Олег Шама

 

 

П ершого дня нового 1919 року Київська творча еліта зібралася у Молодому театрі на вечорі поета Миколи Вороного. Прийшли і лідери Директорії — вищого колегіального органу тодішньої української влади: голова Володимир Винниченко і верховний отаман (головнокомандувач) української армії Симон Петлюра.

Минуло лише півмісяця відтоді, як війська Директорії вибили з Києва підрозділи гетьмана Павла Скоропадського. Однак із північного сходу на місто вже сунула чергова хвиля російських окупаційних військ, які мали намір затвердити в Україні владу створеного в Москві уряду більшовиків. А на південному сході плани захоплення Києва готували білогвардійці генерала Антона Денікіна.

 


В ОБЛОЗІ: Символічна карта Укр

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.