Світ

Вік живи

Як дожити до 100 років — правила довгожителів
Хочете купити цю статтю?

Згідно з детальним аналізом розкиданих планетою острівців довголіття, найбільші шанси відзначити своє сторіччя є у фізично активних, релігійних і товариських жителів невеликих населених пунктів, які харчуються фермерськими продуктами, не зазнають стресів і розвинені інтелектуально

 

Анна Павленко

 

 

Д ень народження, який Марія Пісано з містечка Муравера на півдні Сардинії відсвяткувала 3 листопада 2018 року, був особливим: корінній жительці острова виповнилося 90 років. Привітати її з ювілеєм з'їхалися діти й онуки, вручивши іменинниці великий рожевий торт.

"Бабуся обожнює солодощі, але рідко їла їх, коли була дитиною, — розповідає онук Пісано 27-річний Лука Порку. — Харчувалася вона завжди просто: бобами, овочами та іншими дарами землі".

У цій родині Марія не єдиний довгожитель: бабусі Порку за батьківською лінєю вже 86, дід дожив до 91 року, його сестра — до 100. Італієць зізнається, що знає ще кількох земляків, які вже відсвяткували столітні ювілеї.

Концентрація людей, вік котрих перевалив за сто, на Сардинії одна з найвищих у світі: на 100 тис. жителів таких припадає близько 24, а в окремих регіонах острова — 120. Та й середня очікувана тривалість життя у разі народження тут перевищує 82 роки, тоді як у середньому в світі вона на 10 років менша.

Ще довше — в середньому трохи більше 84 років — живуть японці. Країна висхідного сонця — лідер глобального рейтингу Всесвітньої організації здоров'я (ВООЗ) за очікуваною тривалістю життя, в якому останні позиції посідають бідні африканські країни, де багато хто не доживає і до 60. Україна перебуває в середині списку із середнім показником 72,5 роки.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.