Країна

Рада-шарада

Президентські вибори стануть прелюдією до важливішої події — осінньої парламентської кампанії
Хочете купити цю статтю?

Президентські вибори стануть прелюдією до важливішої події — осінньої парламентської кампанії. Саме її підсумок покаже, чим займеться новий глава держави: безглуздою війною з депутатами або втіленням у життя своїх планів. Експерти впевнені, що ймовірність першого варіанту помітно вища

 

Максим Бутченко

 

 

Засідаючи у кріслі спікера Верховної ради Олег Ляшко, голова Радикальної партії свого імені, запрошує депутатів зайняти свої місця у залі. В цей момент по праву руку від нього сідає Олександр Вілкул, лідер Опозиційного блоку і перший віце-спікер.

На заклик спікера повільно сходяться народні обранці, більшість з яких шукають очима "диригента" парламенту — Володимира Зеленського, що підстрибцем вбігає в приміщення під куполом. Він не просто депутат, а ще й лідер коаліції, що складається із його партії Слуга народу, Батьківщини і радикалів.

У цей момент у залі з'являється Юлія Тимошенко, лідер тієї самої Батьківщини, і займає спеціальне місце в президії під штандартом, призначене винятково для глави держави.

Все вищеописане — не страшний сон нинішнього президента Петра Порошенка, а найімовірніша картинка з життя тієї Ради, яка з'явиться на світ восени 2019-го, після парламентських виборів.

Прийдешнє навесні цьогоріч голосування за претендентів на пост глави держави затьмарило в умах електорату осінню кампанію з обрання депутатів. Але політики й аналітики пам'ятають і думають про неї постійно. Тому що президент може бути тільки один, а в парламент проходить понад чотири сотні осіб. І саме вони визначать, чим займатиметься новообраний глава держави — боротиметься із непокірною ВР чи реалізовуватиме з її допомогою власну програму.

Україна — парламентсько-президентська республіка, і стабільна більшість депутатів не тільки забезпечує проходження

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.