Бізнес

Поставити на карту

Україна намагається зупинити запуск Nord Stream-2, щоб врятувати національну газотранспортну систему від розорення
Хочете купити цю статтю?

Україна робить відчайдушну спробу зупинити запуск газпромівського проекту Nord Stream-2, щоб врятувати національну газотранспортну систему від руйнування, країну від російської агресії, а Європу від розколу й енергетичного рабства

 

Олександр Пасховер

 

 

Брюссель. 21 січня. Десятки відеокамер і мікрофонів націлені на двох українських чиновників — Павла Клімкіна, міністра закордонних справ, і Андрія Коболєва, главу НАК Нафтогаз. Обидва щойно повернулися із тристоронніх переговорів із Газпромом і представником Єврокомісії. Росіяни несподівано для всіх запропонували українцям продовжити чинний контракт на колишніх умовах. Це означає відмову від позову в Стокгольмі, за яким Газпром зобов'язаний виплатити Нафтогазу $2,6 млрд, і згоду на туманні умови за ціною й обсягом транзиту газу територією України.

"Те, що ми повинні перейти від договірних до реальних контрактів, які ґрунтуватимуться на європейських правилах, російська сторона, тим паче Газпром, розглядати не хочуть", — розводить руками Клімкін.

Наступне питання після цього від журналіста російського Першого каналу, ілюструє глибину нерозуміння цих самих європейських правил. "Українська сторона готова посунутися за ціною транзиту та обсягом газу?" — запитує у Коболєва представник медіа. Питання проігноровано. Російський кореспондент повторює його, але з тим же результатом.

Досить важко пояснювати журналістові, що в Європі транзитний тариф формує незалежний регулятор, а не залежний монополіст. Ця істина ще повною мірою не була відкрита навіть такому професіоналу, як глава Газпрому Олексію Міллеру.

Або ж, як зазначає Коболєв, росіяни просто перейшли до тактики затягування до президентських

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.