Бізнес

Наші кури полетіли

За три останні роки Україна перетворилася на третього за обсягами постачальника курячого м'яса до Європи
Хочете купити цю статтю?

Як тільки для вітчизняних аграріїв відкрилося вікно в ЄС, через нього масово полетіла птиця: за три останні роки Україна перетворилася на третього за обсягами постачальника курячого м'яса до Європи

 

Світлана Угніва

 

 

ермери ЄС лютують" — так починалася стаття Котлети по-київськи, яка півроку тому з'явилася у впливовому американському виданні Politico. Тема відображає суть матеріалу — він присвячений імпорту української курятини до Європейського союзу. В статті йдеться: європейські аграрії шоковані постійно зростаючими обсягами ввезення м'яса птиці, вирощеної на берегах Дніпра.

Politico наводить слова Лукаша Доміньяка, гендиректора Національної птахівницької ради Польщі: мовляв, величезне зростання імпорту з України є небезпекою для внутрішнього ринку ЄС.

Європейці сполошилися не просто так: за останні три роки поставки до ЄС курячого м'яса зі сходу виросли з абсолютного нуля до 108,5 тис. т на рік.

А загалом вітчизняний експорт птиці з 2015-го подвоївся і склав у 2018-му майже 330 тис. т. Україна стабільно, вже третій рік поспіль, утримує сьоме місце у світі за цим показником, про що свідчать дані Міністерства сільського господарства США.

А стосовно поставок до Європи вітчизняні курівники й взагалі треті: ЄС став для них основним ринком.

За даними Асоц

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.