Моє місто

Бордо

Архітектурно Бордо схожий на Париж, але характером простіший
Хочете купити цю статтю?

Архітектурно Бордо схожий на Париж, але характером простіший: якщо Париж — це місто-шик, то Бордо — це місто-пікнік, гарний настрій якого виразно підтримує хороше вино

 

 

Олег Дорожовець,
піар-фахівець

 

В аеропорті Мериньяк росте виноград — щоб одразу було зрозуміло, куди ви потрапили. Бордо і вино — це намертво спаяна асоціація. І місту нічого не залишається, як щосили використовувати цей образ. Хоча Бордо і без вина гідний відвідування. Але з вином все виглядає у ще мажорніших бордових тонах.

Архітектурно Бордо схожий на Париж. Але характером простіший. Якщо Париж — це місто-шик, то Бордо — місто-пікнік. Величезний Громадський сад, шестикілометрова набережна на лівому березі Гаронни, екологічний кластер Darween на правому — всі вони навіть серед білого дня забиті на зеленій травичці людьми з їхнім безтурботним жуванням. У когось повноцінна трапеза на свіжому повітрі, а комусь достатньо коробочки місцевих солодощів — канело. Це невеликі карамелізовані кекси з ромом і ваніллю.

Розпиття у публічних місцях не вітається, навіть у Бордо. Виняток — традиційний фестиваль вина, що проходить у червні. Це, умовно кажучи, французький аналог Октоберфесту. Фермери і бочки з'їжджаються з усіх навколишніх шато, туристи — з усього світу. Три дні місто гуде, як веселий хмільний вулик. В інший час спокійно і неквапливо випити келих бордо можна в одному з прибережних барів або на прихованих у кам'яних мішках затишних площах Каміль-Жюліана, Фернан-Ляфарж, Сен-П'єр. Взагалі тут кожен другий будинок, що виходить вікнами на річку, — питний заклад.

Короткий курс виноробства і пиття вина гостям наполегливо рекомендується пройти в Cite du Vin — найрозкрученішому і незвичайнішому музеї Бордо. Блискуче претензійна будівля схожа на бозна-що. Вино, що вихлюпнулося з келиха? Устрицю, що вислизнула з мушлі? Футуристичний елеватор? Всередині — штучні сутінки, стильні інтер'єри, маса інтерактиву та море народу. Чергу краще займати ще зранку. І якщо за півгодини дістанетеся каси, вважайте, це успіх.

Відчувати вино в музеї належить усіма органами чуття — на смак, колір, запах, звук, дотик. Дорогою вам трапляться кінотеатри, лекторії, голограми, м'які дивани, шахові столики, пляшки і бочки в розрізі... Структ

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.