Ідеі

Заповіт Стівена Гокінга

Прогноз майбутнього для людства у посмертно виданій книзі видатного вченого
Хочете купити цю статтю?

Прогноз майбутнього для людства у посмертно виданій книзі видатного вченого

 

Ірина Ілюшина

 

Stephen Hawking. Brief Answers to the Big Questions, 2018

В останні роки свого життя знаменитий учений Стівен Гокінг працював над книгою Короткі відповіді на великі питання, яка мала стати квінтесенцією його праць. На жаль, автор помер у березні 2018 року, а книга була завершена його однодумцями й одразу стала хітом продажів сайту Amazon і бестселером The New York Times.

Гокінг попереджає, що нинішній стиль життя людства призведе до катастрофи, і тільки наука може врятувати нас від наших же помилок.

Найграндіознішою подією в історії людства, на думку Гокінга, може стати створення штучного інтелекту (ШІ). Грандіозним і останнім. Коли ШІ почне самовдосконалюватися, його інтелектуальний рівень перевершить наш, і необхідна впевненість у тому, що цілі комп'ютерів збігаються із людськими.

Втім, потенційно у нас є і чарівна кнопка, здатна радикально змінити світ, але зі знаком плюс. Це термоядерний синтез, який давав би необмежену кількість екологічно чистої енергії. Якби він став найпоширенішим джерелом енергії, то позбавив би планету від забруднення та глобального потепління.

Щоб прочитати статтю повністю,