Люди

Сектор газу

Глава Нафтогазу Андрій Коболєв — про непрості фінансові відносини його компанії з олігархами
Хочете купити цю статтю?

Глава Нафтогазу Андрій Коболєв розповідає про непрості фінансові відносини його компанії з олігархами Ігорем Коломойським і Дмитром Фірташем, пояснює, чому Росія заплатить згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, а потім відповідає на незручне запитання про власні надзвичайні бонуси

 

Віталій Сич

 


Я кщо перераховувати поразки і перемоги України торік, то перемога НАК Нафтогаз України в Стокгольмському суді над Газпромом — одна з найяскравіших. І не остання, певен глава правління компанії Андрій Коболєв.

Вигравши найбільший в історії Європи комерційний арбітраж, 40-річний керівник зупинятися не має наміру, а головною корпоративною цінністю компанії називає сміливість. Саме вона дозволила команді Коболєва досягти вражаючих змін на нафтогазовому ринку країни: за останні п'ять років із боржника Нафтогаз перетворився на найбільшого платника податків країни. А сам Коболєв — на топ-менеджера з чи не найвищою зарплатою і точно з найбільшими преміальними в державній галузі.

В костюмі-трійці, дорогих черевиках, зібраний і зосереджений, Коболєв з'явився в офісі НВ, щоб підбити попередні підсумки своєї роботи та назвати найближчі перспективи.

— Торік багатьом запам'яталася безпрецедентна перемога Нафтогазу над Газпромом, а чим вам пам'ятний 2018-й?

— Дійсно, перемога над Газпромом історична, і ми вважаємо, що вона, крім самого факту перемоги як такого, повинна донести людям в Україні та за її межами, що верховенство права все ж існує. І це насправді важливо, адже багато людей у країні впевнені, що за кордоном його теж немає. Сподіваюся, що і два інші судові процеси, які ми почали стосовно Криму, а також новий процес проти Газпрому теж будуть успішними.

Щоб прочитати статтю повністю,