Світ

Наші люди

Сотні тисяч українців Америки збирають мільйони доларів на допомогу далекій батьківщині
Хочете купити цю статтю?

Сотні тисяч українців Америки збирають мільйони доларів на допомогу своїй далекій батьківщині. Серед пріоритетів — освітні проекти в Україні та лобіювання інтересів країни у США

 

Ірина Соломко
(Нью-Йорк — Нью-Гейвен)

 

 

Люба Шипович поїхала з України в США у 2008-му, зневірившись у майбутньому своєї країни. Останньою краплею для неї стало прем'єрство Віктора Януковича.

Спектр країн "куди бігти" був широким — від Канади до Нової Зеландії. Долю Шипович вирішив випадок: після кількох спроб вона виграла американську ґрін-карту. "Так я і переїхала до Нью-Йорка разом з усім своїм розчаруванням і образою на Україну", — розповідає вона.

Випускниця київської Могилянки й айтішниця з бездоганною англійською, у Нью-Йорку Шипович швидко знайшла хорошу роботу. Зараз вона — технічний керівник освітньої компанії Flocabulary.

Нове життя налагодилося, і екс-киянка вже була готова повністю інтегруватися в американське життя, забувши про свою далеку батьківщину, але почався Євромайдан. Із 30 листопада 2013 року, тієї ночі, коли на Майдані спецназ побив студентів, Шипович дистанційно стала його учасником.

"Перше, що зробила, — це перерахувала гроші сестрі на генератори, щоб люди на Майдані могли зарядити мобільні телефони і зігріти собі чаю", — згадує Шипович.

Щоб прочитати статтю повністю,