Тиждень

Як вам кандидат Зеленський?

НВ розпитав співвітчизників

На тлі старту президентської передвиборної кампанії НВ розпитав співвітчизників, чи бачать вони керівника Студії Квартал 95 главою держави

 

 

Вважаю, він набере не більше 10% підтримки. І як кандидат [у президенти] він мені абсолютно байдужий. Мені здається, це більше підготовка до майбутніх парламентських виборів для якоїсь нової групи. Тому що його реальні шанси [на президентство] досить примарні. Незважаючи на його нинішній високий рейтинг, бо все це ситуативно.

А те, що Зеленський запропонував українцям самим написати його передвиборну програму, — це чистий популізм. Це старий трюк, який використовують політтехнологи, щоб залучити аудиторію.

Алекс Ліссітса,
гендиректор компанії ІМК, президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу

 

 

Щодо Зеленського не можу нічого сказати. Його [передвиборну] програму я не читав і про нього теж особливо нічого не знаю. А Квартал 95 не дивлюся.

Леонід Остальцев,
засновник і власник компанії Veterano Group, в яку входять Pizza Veterano і Veterano Coffee

 

 

Це якийсь макротроллінг. Але не такий глибокий, щоб увійти в історію перформансу.

А Квартал 95 із його сексизмом і гомофобією на рівні плінтуса мене ні як глядача, ні як виборця не збуджує. Хоча в рамках окремої біографії актора Зеленського це смішна історія. Буде що згадати в старості.

Ірена Карпа,
перший секретар із питань культури посольства України у Франції, письменниця, лідер гурту Qarpa

 

 

Мені Зеленський симпатичний. Він трудяга-роботяга. Створив машину гумору, яка продукує рейтингові передачі, популярні серіали і касові фільми.

Мені сподобалися його роздуми в програмі Гордона щодо актуальних проблем — звучав впевнено.

Не знаю, наскільки талант керувати людьми в Студії Квартал 95 зпівставний із керуванням державою, але бажаю Володимиру гідно пройти виборну кампанію і залишитися щирою людиною.

Сергій Рибік,
клубний МС, гастроблогер

 

 

Він не самостійний політик. Але він в тренді — на такий тип політиків в Україні створили запит. Його приблизний еквівалент — це "проти всіх".

Зараз за Зеленським помітно серйозний тил Ігоря Коломойського, зокрема з [використанням] телеканалу. Втім, вони цього і не приховують. Відомо ж, що Зеленський літав на день народження Коломойського. А той натомість ще задовго до Зеленського заявив, що останній піде в президенти. До того ж сам Зеленський ще відмовлявся, а Коломойський вже казав, що 200% піде.

Хоча для Коломойського зараз це більшою мірою парламентський проект. Йому ж там потрібно мати свою фракцію. Хоча він ніколи в одну політичну силу не вкладався. Думаю, там ще якісь [фінансовані Коломойським] політсили будуть.

Олег Рибачук,
голова громадської організації Центр UA

 

 

Подивившись кілька хвилин інтерв'ю новоявленого кандидата у президенти, дивуєшся невігластву, з яким він говорить про складні питання насамперед економічні. І можна було б погодитися, що зараз для президента головне цінності, й можна пробачити йому його непрофесіоналізм, але питання ж у тому, чи у цього кандидата цінності якось відрізняються від цінностей українських політиків.

Через великий запит суспільства на нові обличчя є відчуття, що нам підсовують стару пошарпану маску, за якою ховається Зе Олігарх.

Сергій Фурса,
фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

 

 

Думаю, це ще одна вистава Студії Квартал 95. Зрештою ця творча група знайшла своє місце в житті та у своїх гумористичних програмах прекрасно реалізується.

Щодо кандидатури президента: звісно, ця людина може бути молодою, але потрібно, щоб вона була і підготовленою. А так, одразу з коміків у президенти — не дуже обнадійливо. Певен, є достатньо молодих підготовлених людей, так, може, потрібно працювати з ними? А не просто з брендом.

Я знаю, що таке мистецтво, знаю, наскільки воно вимагає концентрації. І її на щось інше не вистачає. Тому він або професіонал, артист-комік, або не підготовлений до таких серйозних змін, як управління країною в такий відповідальний час, коли йде війна, і настільки важка ситуація. Це просто несерйозно і небезпечно для України.

Анатолій Криволап,
художник

 

 

Українці з великою легкістю кидаються за всякими месіями. Але ми ж, коли звертаємося до лікаря, наприклад, до хірурга, —  перевіряємо, що він дійсно хірург, провів стільки-то операцій. І коли йдеться про здоров'я, ніхто ніколи не ляже під ніж до хірурга, який робить це вперше. Але коли українці обирають депутата або політика, то будь-хто може сказати, що він хороший хлопець, і ми йому вручимо цілу державу. Це свідчить тільки про інфантильність суспільної свідомості.

Ігор Гуменний,
президент торгово-промислового холдингу UBC Group

 

 

Ставлюся до висунення Зеленського кандидатом у президенти добре. Це не означає, що я буду за нього неодмінно голосувати, але сам факт, що серед учасників політичного шоу з'являється персонаж із паралельного шоу, оживить і підбадьорить перше.

Взагалі, ми недооцінюємо, наскільки цікаво живемо. Різноманітні персонажі, яскраві характери, непередбачувані сюжетні перипетії, інтриги, наростаюче напруження в очікуванні кульмінаційної розв'язки. У нашій політичній п'єсі є все. Повторю: ех, не цінуємо ми свого щастя!

Максим Лазебник,
директор Всеукраїнської рекламної коаліції

 

 

Він людина неординарна, здібна. Але оскільки він не політик, не має політичного досвіду, може, тому й запропонував українцям написати свою програму. Він хоче таким чином дізнатися, чого хочуть українці. Хоча і не сказав, що буде точно слідувати цим вказівкам.

Це трохи дивно, тому що політик повинен мати переконання. Правда, у нас це не прийнято. Але всюди в нормальному цивілізованому світі є людина правих переконань, а є — лівих. А коли людина, як флюгер: чого хочуть люди, те він і буде проповідувати, —  це дуже дивно. Зазвичай переконання виховуються із дитинства.

І Зеленський з цього погляду поки незрозуміло хто. Я не розумію його ідеології й не можу розташувати його в якомусь місці політичного спектра.

В історії, звісно, були випадки, коли актор Рональд Рейган став президентом США. Щоправда, до цього він був губернатором [протягом 1967-1975 років] дуже серйозного штату —  Каліфорнії. Проте Рейган був успішним губернатором і очевидно правим політиком, з яким не було жодних двозначностей. Наші ж політики досі соромляться про себе так заявити, а то раптом електорату хочеться бути лівим, а політики хочуть сподобатися і лівим, і правим. Але так не буває — треба бути вірним самому собі.

Йосиф Зісельс,
глава Асоціації єврейських організацій і громад України

 

 

До персони Зеленського як до керівника Студії Квартал 95 ставлюся дуже позитивно. Сам Квартал намагаюся не пропускати. Та й всі інші проекти, від фільмів до гумористичних програм, дивлюся із радістю.

До його ж персони як до політика —  кандидата в президенти ставлюся поки обережно. Там ще повно питань. Але водночас вірю в нього.

Тож для мене поки реальні кандидати на посаду президента —  це Зеленський і чинний гарант — Петро Порошенко. Решту кандидатів навіть не хочеться розглядати.

Володимир Дубницький,
головний спеціаліст —  економіст Головного управління статистики Києва

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.