Моє місто

Баку

Найкраща тутешня локація для знімків — верхній майданчик Нагірного парку, звідки місто відкривається у всій красі
Хочете купити цю статтю?

Найкраща тутешня локація для знімків — верхній майданчик Нагірного парку, звідки місто відкривається у всій красі, зі своєю довгою набережною, що омивається хвилями Каспію, а також тією самою трасою, якою щороку проносяться боліди Формули-1

 

 

Ксенія Приходько,
CEO Асоціації ритейлерів України

 

Баку — місто вітрів, медових солодощів і гарячого темпераменту. Його жителі тепло і з повагою ставляться до гостей: завжди підкажуть, а то і проведуть до потрібного вам місця, дорогою дадуть купу порад, поцікавляться, що саме вам у їхньому місті сподобалося, й одночасно дізнаються, з якою метою ви приїхали.

Пересуватися по Баку краще на таксі — зручно, швидко і недорого. Хоча якщо ви турист — а будь-який таксист це зрозуміє одразу, — то вартість вашої поїздки буде, очевидно, завищеною. Тому будьте пильними й обговоріть ціну одразу.

Своє знайомство з Баку почніть зі Старого міста: поснідайте в ресторані Мангал — замовте смажені яйця з помідорами і Кутаб (тонкі коржі з зеленню і м'ясом, посипані ароматним барбарисом), а також чай із чебрецем, який розливають в армуди — красиві кришталеві склянки грушоподібної форми. Так, і про каву тут краще на якийсь час забути: в Баку п'ють саме чай і тільки за чаєм ведуть довгі і приємні розмови. Ви часто будете бачити в кафе або ресторанах великі компанії чоловіків, які неспішно розмовляють за чаєм і ще, можливо, кальяном.

Коли після сніданку ви підете на прогулянку кварталами Старого міста, то неодмінно зверніть увагу на його чистоту та охайність. Бакинці пишаються цим районом, адже тут вулицями-лабіринтами ходили їхні предки.

Приділіть увагу Дівочій вежі, з якою пов'язано як мінімум дві легенди — їх вам неодмінно і в деталях розкажуть місцеві жителі, — а заодно зайдіть у маленьку майстерню художника Алі Шамсі. Ви точно будете вражені буйством фарб на його полотнах, гранатовими візерунками і найважливіше — власне харизматичним майстром, який розповість історію створення своїх робіт, залишить автограф на красивій листівці і навіть передбачить вашу долю.

Щоб прочитати статтю повністю,