Тиждень

5 питань Анатолію Гриценку

Голова Громадянської позиції — про те, чи треба сідати за стіл переговорів із Володимиром Путіним і чи варто об'єднатися з Юлією Тимошенко
Хочете купити цю статтю?

Голова Громадянської позиції та один із лідерів президентського рейтингу — про те, як змусити бізнес чесно платити податки, чи треба сідати за стіл переговорів із Володимиром Путіним і чи варто об'єднатися з Юлією Тимошенко

 

Валерій Калниш

 

 

Уже не менше ніж півроку Анатолій Гриценко, лідер політичної партії Громадянська позиція, стабільно входить до п'ятірки кандидатів — фаворитів майбутньої української президентської гонки. Згідно з останніми соціологічними замірами, проголосувати за нього готові не менше 10% українців, що визначилися із вибором. Нині це чимало. Крім того, від чинного президента України Петра Порошенка Гриценка в рейтинзі відокремлюють лічені частки відсотка.

Випереджає 61-річний Гриценко і багатьох інших лідерів ліберально-демократичного табору, про об'єднання якого в єдиний передвиборний блок у політичних кулуарах та експертних колах говорять уже давно, але все ще безуспішно.

Реальність такого об'єднання, майбутні вибори і головне — наміри самого Гриценка як глави держави стали темою для розмови в ефірі радіо НВ.

 

 

1 Лідер ВО Батьківщина Юлія Тимошенко заявила про готовність до співпраці з партією Самопоміч, із громадським діячем Святославом Вакарчуком і з вами. Чи є ймовірність, що ви об'єднаєтеся і висунете єдиного кандидата на виборах? Чи можлива ваша співпраця на парламентських виборах?

— Коротка відповідь — ні. Варто тільки згадати інші заяви Тимошенко. По-перше, вона ні з ким більше не об'єднуватиметься, вона сама перемагає і запрошує інших до своїх лав. Але наша виборча кампанія позитивна, ми не будемо критикувати інших кандидатів і витрачати на це час. Є принципові речі, де ми могли б об'єднати зусилля із Тимошенко, а саме — роз'яснити виборцю головні розбіжності в наших програмах і ціннісних установках. Наприклад, вона хоче зробити ставку на канцлера і парламент, а я вважаю, що пріоритетом має бути всенародно обраний президент. Ось така співпраця була б абсолютно нормальною і допомогла б людям визначитися. Не монологи кожного з нас, а зіставлення аргументів. Тоді людині легше зробити для себе висновок, цей кандидат чи той.

 

2 Щодо Тимошенко ви висловилися. Як ідуть ваші переговори з Андрієм Садовим і Вакарчуком, і чи йдуть узагалі?

Щоб прочитати статтю повністю,