Погляди

Поговоримо про політику

Зараз я вам розповім, за кого голосувати на виборах
Хочете купити цю статтю?

Зараз я вам розповім, за кого голосувати на виборах

 

 

Сергій Жадан,
письменник

 

Ви теж помітили, що вибори поступово витісняють із розмов усе інше? Навіть війну. До того ж впевнено. Точніше, в розмовах війна, звісно, з'являється, але лише в контексті цієї дражливої і незручної теми виборів. Якщо раніше все зводилося до питання, як припинити війну, то тепер ситуація ускладнилася — як це зробити вже після виборів? І яким має бути вибір, щоб закінчити війну? Ми потрапили до звичного для нас глухого кута. З одного боку, вибору особливого немає, з іншого — немає можливості його не робити. Доведеться обирати, доведеться йти на компроміс. Тобто на виборчу дільницю.

І всі розмови так чи інакше зациклені на тому, за кого голосувати. І всі змушені говорити про політику, хоча це питання не політичного, а кармічного характеру. Досить уже прогнозувати, планувати або розбирати наворочені технології, засновані на досвіді розвинених країн. Карма не будується на чужому досвіді. Карма ґрунтується на власних помилках. Чий досвід допоможе, якщо навіть п'ять років крові та смертей, п'ять років нерозслідуваних злочинів і безкарного зла не призвели до зміни правил гри, до зміни політичного розкладу, до появи нових імен, а головне — до втрати затребуваності й актуальності старих імен? От не призвели. І на кого тут скаржитися?

Залишається лише вчергове прикриватися непереконливими тезами: мовляв, все вимагає набагато більше часу, ніж минуло. І це правильно, складно не погодитися — наша невтішна ситуація вимагає більше часу. За такий короткий термін авгієві стайні не розчистити. Але є один момент — наші авгієві стайні зараз у робочому стані, тобто прибирати їх потрібно не на суботниках, а щодня. Оскільки вміст цих стаєнь схильний до самовідтворення. Я до чого: самовідтворення гівна у стайнях української політики — питання кармічне, тут політтехнологіями справі не зарадиш.

Нас усіх випробовують на міцність, укотре граючи на страху

Крім того, я чудово знаю, що ви зараз скажете. Що за дурниці він верзе? Все ж просто: є злочинна влада (варіант — прокремлівський кандидат, п'ята колона, агенти КДБ), яку потрібно за всяку ціну повалити, і єдиний можливий вибір — ворог нинішньої влади (варіант — ефективний менеджер, незаплямоване ім'я, кандидат, якому варто дати шанс). І що тут мудруват

Щоб прочитати статтю повністю,