Люди

Істина в зерні

Олексій Вадатурський, власник українського аграрного гіганта Нібулон, розповідає про масштабні плани — флотилію і порти на Нілі
Хочете купити цю статтю?

Олексій Вадатурський, мультимільйонер і власник українського аграрного гіганта компанії Нібулон, жорстко критикує Укрзалізницю,  прикидає свої бариші за цей рік і розповідає про масштабні плани — флотилію і порти на Нілі

 

Олег Гавриш

 

 

А це моя яхта", — розпливається в усмішці український аграрний магнат Олексій Вадатурський, демонструючи фотографію буксира класу річка-море. Приїхавши на інтерв'ю до редакції НВ, він із гордістю демонструє знімки збудованих його компанією Нібулон кораблів і терміналів.

Свій бізнес Вадатурський починав у ранні 90-ті, а сьогодні його статки оцінюються у $549 млн. Власник Нібулона, другої за величиною компанії — експортера зернових у країні, викликає повагу гравців ринку тим, що не брав участі в масовій приватизації майна за незрозумілими схемами і більшу частину своїх статків заробив саме за рахунок торгівлі зерном, без пільг і дотацій. 

На вигляд Вадатурський — типовий бізнесмен епохи червоних директорів, економний, скрупульозний, виблискує зірочкою Героя України на піджаку. Втім, тільки на вигляд. Мислить він сучасно і ділиться своїми роздумами в інтерв'ю НВ.

— Днями президент Петро Порошенко підписав закон "маски-шоу стоп", яким обмежив можливість застосування силовими органами обшуків, і дав можливість бізнесу захищатися. Що ви думаєте стосовно цього?

— Ми 27 років працюємо в Україні. І я можу сказати, що інвестиційно клімат у країні помітно покращився останнім часом. Той бізнес, який працює прозоро, в законодавчому полі, зараз у значно кращих умовах, ніж за Віктора Януковича. Тоді нас намагалися захопити рейдерським шляхом, а державні органи утискали наші права. Але проблема "маски-шоу" залишилася. Звісно, з порушниками у бізнесі боротися треба, але точно не тими методами, що зараз. І не вимаганням, як це відбувається сьогодні. Тому закон, підписаний Порошенком, дуже потрібний. І я його підтримую.

— Зараз учасники ринку скаржаться на те, що процвітають спроби зайняти чийсь елеватор, відібрати чиєсь зерно.

— Як правило, це пов'язано з низькою юридичною грамотністю власників елеваторів, які переважно сумнівно отримали свої активи або не оформили їх належним чином.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.