Швейцарія. Travel

Женевський огляд

На південному заході Швейцарії, у найвіддаленішому куточку країни, за великим озером сховалося місто, яке вже більше чотирьох століть не знає, що таке війна
Хочете купити цю статтю?

На південному заході Швейцарії, у найвіддаленішому куточку країни, за великим озером сховалося місто, яке вже більше чотирьох століть не знає, що таке війна. Поруч із ним — місто, де всі хочуть померти, і водночас тут розсипано кілька сотень визначних місць, від яких всім хочеться жити

 

Ольга Руднєва

 

C ім років тому півтора роки я провела у Женеві. Це дає мені право впродовж усього життя роздавати поради на тему, куди піти і чим зайнятися у Швейцарії та в п'яти сусідніх їй країнах. І якщо раптом комусь здасться, що сім років це дуже давно і все там вже змінилося, то дозвольте вам повідомити, що у Швейцарії взагалі нічого не змінювалося останні років 200.

Якщо не вірите, запитайте у сивої бабусі з мундштуком на березі озера в Цюріху, куди вона із завидною регулярністю і стабільною укладкою приходить покурити о сьомій ранку останні десять років.

У цій спокійній і прекрасній країні не було воєн і потрясінь — найобурливіша, зрадлива й остання спроба захоплення Женеви відбулася у 1602 році, коли герцог Савойський віддав наказ своїм солдатам під покровом ночі видертися на міські стіни і відкрити ворота зсередини. Однак їхньому задуму завадила мешканка цього прекрасного міста на ім'я матінка Руайом, яку досі пам'ятає вся Швейцарія. Вона варила суп, коли помітила солдатів, які дерлися на стіни. Не роздумуючи, жінка виплеснула все відро супу на загарбників. Ті від несподіванки заволали. Шум розбудив місто. Атака була відбита.

На честь цієї події у вихідні, які найближчі до 11 грудня Женева святкує L'Escalade, поїдаючи тонни гарячого супу і випиваючи не менше вина. Тож, якщо ви плануєте відвідати Швейцарію на початку грудня, не забудьте поставити у графік дикі веселощі в центрі міста, де крім супу передбачені народні гуляння, костюмовані вистави та інші невластиві для Женеви розваги.

Якщо ж дата вашої зимової подорожі не збігається з єдиним гідним святом, моя вам порада — беріть авто і вируша

Щоб прочитати статтю повністю,