Швейцарія. Кулінарна карта

Скажіть "си-и-ир"

Сир та інші смаколики казкової країни
Хочете купити цю статтю?

Сир та інші смаколики казкової країни. Все, що мені вдалося спробувати на кухнях Швейцарії, я пропоную вашій увазі

 

Даша Малахова,
ресторатор, ведуча радіо Новое время,
авторський проект Картата потата, актриса, блогер

 

 

Коли йдеться про Швейцарію, перед очима з'являються банкіри з реклами особливих годинників і ножів, де найреспектабельніші чоловіки і жінки в дорогих костюмах поглядають на нас із легкою спокійною усмішкою. Пригадуються пересадки в аеропортах, де стюардеси швейцарських авіаліній, від яких так приємно пахне, безперечно, впевнено і спокійно рухаються у своїх капелюшках і з валізками. І шоколад, який означає, що все добре, і ти можеш відламати один зубчик Монблану й одразу відчути смак упевненості, спокою та традицій.

Але ж ми чудово розуміємо, що такі стійкі традиції є не даром, а результатом кропіткої роботи цілої нації, яка переживала різні часи. І культура харчування Швейцарії дуже точно описує трепетне ставлення людей цієї багатої країни до справжніх цінностей. Правда, зрозумілі вони тільки тим, хто дуже любить працювати. А я спробую не просто лизнути Швейцарію, а розкусити секрет її успіху.

Гастрономічні традиції кожної країни прекрасно описують історію та культуру людей, які живуть у ній, і швейцарці не виняток. Моя подорож до Швейцарії, а саме до Швейцарської Конфедерації, відкрила для мене країну, де люди віддають перевагу тому, що вони щиро люблять, а не тому, що їм нав'язують. Вони знають і шанують свої традиції, але снобами їх назвати неможливо, хоча на перший погляд все дуже чинно.

Проживши деякий час у Женеві і подорожуючи країною, я опинилася у казці, яка мала чіткі правила і працювала, як годинник. І все, що мені вдалося спробувати у Швейцарії, запропоную і вашій увазі.

Страву цю подають у ресторані, але частіше — вдома в колі друзів. Фондю (з французького "тягучий, розплавлений") — насичене і дуже смачне сирне блюдо, готується із двох рівних частин сирів ґрюер та емменталь. Називають таке фондю Муат-Муат, що французькою означає "навпіл". Стінки каструлі або спеціальної форми для фондю, какелон, потрібно гарненько змастити часником, а решту лишити в каструлі.

Щоб прочитати статтю повністю,