Погляди

Вік має значення?

Думаю, вам це знайомо: до 20 років — освіта, до 30 — шлюб, будинок, кар'єра, до 40 пора схаменутися. Але ця схема має сенс лише в тому разі, якщо ти знаєш, коли помреш
Хочете купити цю статтю?

Думаю, вам це знайоме: до 20 років — освіту, до 30 — шлюб, будинок, кар'єра, до 40 пора схаменутися. Але ця схема має сенс лише в тому разі, якщо ти знаєш, коли помреш

 

 

Пітер Сантенелло, американський
підприємець, блогер

 

Аж до 18 років наші життя йдуть приблизно за однаковим графіком. Це роки початкової та середньої освіти, коли майже кожен переживає такий досвід. Однак далі виникає вибір між університетом, роботою чи армією, тож ми розходимося у різні боки.

Але якщо ви дотримуєтеся звичних культурних формальностей, то існує чітка схема того, чого від вас чекають у певному віці.

У США у віці близько 30 років ви повинні бути одруженим і мати дітей (з невеликими відмінностями між сільською місцевістю та містом), купити будинок, досягти кар'єрних успіхів. Накопичити певну суму на пенсійному рахунку, стати розсудливим до 40 років. Якщо особливо не замислюватися, то процес стає автоматичним.

Але, погодьтеся, все це має сенс лише в тому разі, якщо ти знаєш, коли помреш.

Дозвольте пояснити. Якби ви хотіли дітей і знали, що помрете в 40 років, то завести їх у 18 цілком логічно. Адже заводити дітей у середньо прийнятому для цього віці було б занадто пізно. Якщо ви помрете в 108, то заводити дітей у 24 чи 34 роки немає сенсу. Можливо, краще в 34, адже тоді ви зможете запропонувати дітям набагато більше.

Якщо ви мрієте бути вільним і подорожувати світом, то чекати до пенсії — ризикована затія. Ніхто не обіцяв, що ви доживете до 65 чи 70 років.

Щоб прочитати статтю повністю,