Погляди

Вік має значення?

Думаю, вам це знайомо: до 20 років — освіта, до 30 — шлюб, будинок, кар'єра, до 40 пора схаменутися. Але ця схема має сенс лише в тому разі, якщо ти знаєш, коли помреш

Думаю, вам це знайоме: до 20 років — освіту, до 30 — шлюб, будинок, кар'єра, до 40 пора схаменутися. Але ця схема має сенс лише в тому разі, якщо ти знаєш, коли помреш

 

 

Пітер Сантенелло, американський
підприємець, блогер

 

Аж до 18 років наші життя йдуть приблизно за однаковим графіком. Це роки початкової та середньої освіти, коли майже кожен переживає такий досвід. Однак далі виникає вибір між університетом, роботою чи армією, тож ми розходимося у різні боки.

Але якщо ви дотримуєтеся звичних культурних формальностей, то існує чітка схема того, чого від вас чекають у певному віці.

У США у віці близько 30 років ви повинні бути одруженим і мати дітей (з невеликими відмінностями між сільською місцевістю та містом), купити будинок, досягти кар'єрних успіхів. Накопичити певну суму на пенсійному рахунку, стати розсудливим до 40 років. Якщо особливо не замислюватися, то процес стає автоматичним.

Але, погодьтеся, все це має сенс лише в тому разі, якщо ти знаєш, коли помреш.

Дозвольте пояснити. Якби ви хотіли дітей і знали, що помрете в 40 років, то завести їх у 18 цілком логічно. Адже заводити дітей у середньо прийнятому для цього віці було б занадто пізно. Якщо ви помрете в 108, то заводити дітей у 24 чи 34 роки немає сенсу. Можливо, краще в 34, адже тоді ви зможете запропонувати дітям набагато більше.

Якщо ви мрієте бути вільним і подорожувати світом, то чекати до пенсії — ризикована затія. Ніхто не обіцяв, що ви доживете до 65 чи 70 років.

Проблема цих планів у тому, що люди різні і проходять різні фази розвитку в різному віці.

У 20 років я кинув коледж після другого курсу. Я був жахливим студентом і не бачив сенсу там залишатися. У мені накопичилося забагато енергії, щоб висидіти ціле заняття. Усе, чого я хотів, це віддатися своїй пристрасті — сноубордингу. Мій розклад було так влаштовано під цю мету, що всі пари припадали на вівторок або четвер, а у вільний час я займався сноубордингом або їздив на велосипеді. Перша спроба здобути вищу освіту перетворилася на велику витрату грошей, до того ж отримав я вкрай мало.

Отже, в 20 я переїхав на острів Тахо в Каліфорнії, щоб досягти своїх цілей у сноубордингу. І у мене багато чого виходило. На п'ять років я повністю присвятив себе спорту.

Потім здійснив мрію і два роки подорожував світом. У 27 знову пішов в університет. Я був старшим студентом, але дуже багато отримав від освіти, адже присвятив себе процесу на 100%. Ніхто не казав мені туди йти, і платив я за нього сам. Юнацька спортивна енергія трохи розсіялася, тож я міг зосереджено перебувати в класі. Відвідавши понад 50 країн, які зробили мене відкритим, я більше цікавився навчанням. Я багато часу провів за читанням, що раніше було для мене немислимо.

До чого я веду?
Ніколи не пізно слідувати за мрією

Існує безліч історій про створення бізнесу в молодому і зрілому віці. Наприклад — американського ресторатора "полковника" Гарланда Девіда Сандерса, який народився у 1890-му, а в 62 роки досяг успіху зі своїм Kentucky Fried Chicken (KFC). Це вік, коли більшість людей виходять на пенсію.

Мій брат — шеф-кухар. Але замість того, щоб піти очікуваним шляхом, тобто вступити до кулінарної школи у 20 років, він одразу вирушив у першокласні ресторани, проявив себе і будував там кар'єру. Найкращі на світі шеф-кухарі викладають у кулінарних школах чи працюють у найкращих ресторанах? Бути учнем майстра буває корисніше, ніж піти на кулінарні курси. Тепер він готує для найвпливовіших і найвідоміших людей у світі, не маючи формальної освіти.

Моя мама живе зараз немов підліток — проживає найкраще життя, якого вона ніколи не мала. А їй 75.

До чого я веду? Ніколи не пізно слідувати за мрією. Всі ці звичні схеми — ніби капелюх в єдиному розмірі. Вони можуть пасувати більшості, але не кожному. Набагато краще носити капелюх, скроєний для тебе.

Життя цікавіше саме тому, що ми не знаємо, коли помремо. Це також дозволяє будувати свій шлях не так, як того очікують інші. Бути вірним собі — це основа щастя і внутрішньої гідності.

Володіти власним життям означає пізнавати себе та дотримуватися своєї правди. Це трудомісткий процес. Вік не має нічого спільного з багатьма речами в житті, адже вік — ілюзорна цифра, яка не може дати нам об'єктивних термінів. Більшість із нас не знають, скільки часу мають у розпорядженні.

Володіючи власним життям, ви не відчуваєте обмежень, накладених очікуваннями суспільства. Вік щось значить лише в тому разі, коли ви знаєте дату своєї смерті.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.