Країна

Слово про мову

Верховна рада в першому читанні прийняла закон про мову, в якому одні побачили надію на зміцнення країни, а інші — проблеми
Хочете купити цю статтю?

Верховна рада в першому читанні прийняла закон про мову, в якому одні побачили надію на зміцнення країни, а інші — проблеми для вчених, медійників і пересічних громадян

 

Крістіна Бердинських,
Іван Верстюк

 

 

На білбордах президента Петра Порошенка, розміщених у всій країні, фігурують три слова: Армія, Мова, Віра. Це ті напрямки, які глава держави зробив основними елементами своєї політики.

Томос і процес надання автокефалії української церкви — це напевно Віра.

Армія — посилення обороноздатності країни. Близькість глави держави до цього слова особливо помітна на сході України, де часто трапляються плакати з Порошенком, зображеним у військовому камуфляжі.

На початку жовтня за допомогою українського парламенту дійшла справа і до Мови: Верховна рада в першому читанні підтримала законопроект, заявлена ​​мета якого — забезпечення функціонування української мови як державної. За проголосував 261 депутат із 421 можливого.

Щоправда, депутати підтримали не той документ, який виходив від президента, — формально його автором був Ярослав Лесюк, депутат Блоку Петра Порошенка (БПП). Рада схвалила варіант №2, авторами якого значаться відразу 77 парламентаріїв із різних фракцій.

Щоб прочитати статтю повністю,