NV.UA

Новое Время 24/7

Найкращі публікації та погляди на сайті за тиждень
Найкращі думки тижня

Життя після долара. Про головний удар по Кремлю

Іван Яковина,
кореспондент НВ

 

Н ові американські санкції проти Росії, якщо все буде добре, запрацюють уже взимку. Одним із головних ударів по Кремлю має стати повна заборона російським держбанкам на використання долара. Так от: президент і уряд Росії почали посилену підготовку до життя після долара. А життя це простим не буде. Річ у тому, що долар — це головна валюта світової торгівлі. Всі розрахунки за поставлені товари і послуги у світі відбуваються саме в доларах, і ніхто відмовлятися від них добровільно не збирається. Логіка тут проста: немає доларів — немає і торгівлі, давай, до побачення. Відповідно, російські компанії та банки будуть змушені втрачати величезні гроші, пропонуючи свої товари і послуги дешевше світових цін, а купуючи всяке барахло — дорожче. А це прямий шлях до банкрутства і розорення.

 

 

Катастрофа військової розвідки. Як Росія отримала "отвєтку"

Олександр Гольц,
російський журналіст, заступник головного редактора Ежедневного журнала

 

К люч до розуміння логіки Кремля в тому, що країною керують погані розвідники. Сімнадцять миттєвостей весни, Мертвий сезон, Щит і меч, створені з ініціативи Юрія Андропова, переконували обивателя, що головна робота розвідника-нелегала — не стрілянина в прохідних дворах, не обмазування смертельною отрутою дверних ручок. Розвідник не тільки дістає факти, він здатен їх проаналізувати, вибудувати їх у систему. І внаслідок — передбачити розвиток подій, чи підготовку наступу противника, чи спроби союзників вступити в переговори із ворогом. Зараз ми спостерігаємо справжню катастрофу російської військової розвідки. Практично щодня з'являються нові подробиці про солсберських пацанів.

 

 

Як ми не отримали томос через патріарші чоботи

Олег Шама,
редактор відділу Історія, НВ

 

С то років тому почалася боротьба за українську автокефалію. У жовтні 1918 року в уряді гетьмана Скоропадського на посаді міністра віросповідань поміркованого філософа Василя Зеньковського змінив радикал Олександр Лотоцький. Він чітко озвучив церковному собору, який саме засідав у Києві: "Автокефалія — ​​це не тільки церковна, а й державна наша необхідність". Але 14 листопада гетьман здивував усіх, підписавши грамоту про федералізацію з небільшовицькою Росією, тобто з неіснуючою державою. Кабінет міністрів Федора Лизогуба пішов у відставку, а з ним і Лотоцький. "Впав міністр — впала й автокефалія!" — урочисто проголосив архієпископ Євлогій делегатам собору. Рівно за місяць до Києва увійшли війська [Симона] Петлюри. Директорія без церемоній прийняла закон Про верховне управління УАПЦ. Особливо завзятих противників автокефалії заслали до Бучацького греко-католицького монастиря.

 

 

Все тільки розгортається. Як змінилася ситуація в Азовському морі

Андрій Клименко,
глава наглядової ради Майдан закордонних справ

 

Ч и вплинуло зростання активності України — поява в Азовському морі бойових одиниць ВМСУ і вихід теми на міжнародний рівень — на ситуацію з блокадою портів Маріуполя і Бердянська? Безумовно, вплинуло. Та було б наївним вважати, що все скінчено. Все тільки розгортається. У нас ще будуть нові випробування. Але ми вже в дещо іншій позиції. Головне — не збавляти темп. За українською традицією. У вересні суттєво зменшилася кількість затримань суден із боку Берегової охорони ФСБ РФ безпосередньо посеред Азовського моря. Також повністю припинилися нахабні затримання на відстані ближче 12 миль від берегів України. Можна казати — це прямий ефект від рішень щодо перебазування в Азовському морі нових швидкісних артилерійських катерів ВМСУ і двох допоміжних, але теж озброєних кораблів.

КРУПНИМ ПЛАНОМ

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.