люди

Глухівський романтик

Мішель Терещенко, уродженець Парижа і мер Глухова, який заявив про намір стати президентом України, розповідає, як намагався перемогти сірого кардинала Сумської області
Хочете купити цю статтю?

Мішель Терещенко, уродженець Парижа і мер Глухова, який заявив про намір стати президентом України, розповідає, як намагався перемогти сірого кардинала Сумської області, та порівнює життя у Франції й Україні

 

Віталій Сич

 

 

Чверть століття тому Мішель Терещенко, французький бізнесмен і нащадок знаменитого роду українських меценатів, уперше приїхав на історичну батьківщину, в Україну. А через 20 років закріпив повернення офіційно: 60-річний підприємець відмовився від французького громадянства на користь українського.

Причиною такого незвичайного рішення Терещенко називає борг перед предками. Цей борг він уже чверть століття намагається повернути, живучи і працюючи у маленькому місті Глухові, звідки походить його відома своєю благодійністю сім'я. Спочатку він займався бізнесом, відроджуючи на Сумщині виробництво льону, а з 2015 року став мером Глухова, отримавши від жителів міста рекордний рейтинг довіри — майже 70%.

Утім, три роки мерства у прикордонному з Росією місті і жорсткий конфлікт з обласною владою і депутатами міськради обернулися для Терещенка провалом. Днями він оголосив про дострокову відставку з поста мера Глухова і майже одразу ж — про свої президентські амбіції.

Все це НВ завважав причинию для бесіди з Терещенком.

— Ви народилися у Франції, десять років прожили у США. Вперше в Україну потрапили в 1994 році. Яке враження вона тоді для вас залишила?

Щоб прочитати статтю повністю,