Погляди

Бат

Місто Бат, що за півтори години їзди від Лондона, в корені відрізняється від столиці неспішністю: на чай тут кличуть за два місяці, підключають інтернет три тижні, а якщо дві подруги перегородили автомобілями дорогу, щоб поговорити, це викликає подив тільки у приїжджих

Місто Бат, що за півтори години їзди від Лондона, в корені відрізняється від столиці неспішністю: на чай тут кличуть за два місяці, підключають інтернет три тижні, а якщо дві подруги перегородили автомобілями дорогу, щоб поговорити, це викликає подив тільки у приїжджих

 

 

Українець
Дмитро Пімахов переїхав
разом із сім'єю в невелике
місто Бат на південному заході Англії

 

За півтори години їзди від строкатої й гучної британської столиці розташований Бат — невелике містечко, що славиться багатою історією, цілющою мінеральною водою і дорогим, але комфортним життям.

Місцеві термальні джерела були відомі ще за часів кельтів, а римляни збудували тут цілий комплекс бань під різні потреби — для відпочинку, ділових переговорів, занять спортом. Всього близько 20, і половина з них досі наповнюється мінеральною водою різних температур — правда, купання у них заборонене.

Пізніші згадки про Бат можна знайти в романах Джейн Остін — на межі XVIII і XIX століть місто стало улюбленим місцем відпочинку лондонської богеми. Воно зберігає свою популярність і донині: за населення 90 тис. осіб Бат приймає від 4 до 5 млн туристів на рік. Втім, навіть під цим натиском місто зуміло зберегти свій колорит.

Сьогодні Бат — популярне місце для переїзду з Лондона: якщо у вас склалася успішна кар'єра, ви одружилися і обзавелися потомством, кращої альтернативи столиці не знайти.

Жителів мегаполісів він приваблює розмаїттям парків і респектабельними кварталами житлових маєтків, зведених із каменю, який видобувають на місцевих каменярнях. Крім того, тут багато хороших — і водночас державних, а значить, доступніших — шкіл.

Високий столичний темп життя Бату чужий. Про візит на чай тут домовляються за кілька місяців, і, до речі, якщо ви отримаєте подібне запрошення під час світської бесіди, швидше за все, це буде не більше ніж формальна ввічливість.

Ви не побачите в Баті строкатості культур, характерної для Лондона, — місцеве населення консервативне, а високі ціни на житло відштовхують іммігрантів. Зате почуття родинності та спільності гарантоване.

Хорошим прикладом згуртованості місцевих жителів служить історія пабу Paсkhorse, який врятували від банкрутства самі містяни. Вони викупили заклад і відреставрували його власними силами: в роботі брали участь близько 400 осіб, які витратили на це вісім років і близько 1 млн фунтів.

У місті дуже неспішний дорожній рух — людей приїжджих це, як правило, нервує. Тут звично пригальмувати якраз посеред дороги, щоб поговорити з подругою, перегородивши до того ж проїзд усім іншим автомобілям. Або безтурботно розвернутися через суцільну, привітно усміхнувшись замість вибачень. Уся річ у тому, що тут ніхто нікуди не поспішає, вулички маленькі, а рух повільна.

І не тільки рух. Підключення домашнього інтернету триває три-чотири тижні, а реєстрація на прийом до лікаря може зайняти місяці, якщо проблема не гостра. Зустріч із кардіологом тут призначають за п'ять-шість місяців.

У Баті дуже розвинений спорт, до того ж іноді досить несподіваний. Наприклад, на базі тутешнього університету збудовано унікальний тренувальний центр із бобслею та скелетону — його вихованки принесли Великій Британії олімпійське золото.

Наймасовішим видом спорту в Баті є регбі — на ігри місцевої команди прийнято ходити всією сім'єю. Футболом же тут майже не цікавляться.

Хочете розповісти цікаві факти
про своє місто?
Пишіть нам на travel@nv.ua

Крім туристичної сфери робочих місць у місті не дуже багато: більшість жителів вирушають на роботу або в найближчий Бристоль, до якого 15 хвилин їзди, або в Лондон. Цю щоденну міграцію варто врахувати, плануючи власні переміщення, інакше великий ризик застрягти в заторі. Крім того, поїздка залізницею від Бата до Лондона займе півтори години й обійдеться в 100 фунтів.

Улітку, в розпал туристичного сезону, ситуація на дорогах загострюється, тому найкращий час для поїздки в Бат — середина весни. У квітні туристів ще не так багато, а місто потопає у квітах — пролісках, нарцисах і крокусах.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.