Люди

Здоров'я з Оксаною Скиталінською

Досвідчений лікар-дієтолог називає найкорисніші продукти для роботи мозку
Хочете купити цю статтю?

Досвідчений лікар-дієтолог називає найкорисніші продукти для роботи мозку

1

Зелені листові овочі

Всі види листової зелені містять вітамін К, необхідний для формування сфінголіпідів, особливих жирових сполук, що забезпечують хорошу роботу нервових клітин і хорошу пам'ять. Також зелень — джерело фолатів (вітаміну В9), життєво необхідних для народження здорової дитини та перешкоджання розвитку атеросклерозу і закупорення судин мозку. Королевою зелені вважається капуста броколі. Щоденна норма споживання: не менше однієї чашки нарізаних зелених листових овочів, оптимально — тричі на день. Броколі достатньо одного-трьох суцвіть на день

2

Морська риба

Майже 60% нашого мозку складається з жиру, половина якого — омега-3 жирні кислоти. Останні володіють протизапальною дією, стимулюють кращі контакти між нейронами. Достатній вміст омега-3 у раціоні збільшує рівень особливого білка — BDNF (нейротрофічного фактора росту), який стимулює ріст нейронів і утворення міжнейронних зв'язків. Що більша їхня кількість, то краща пам'ять та інтелект. Норма споживання: два-три рази на тиждень. Оселедець, скумбрія, лосось. Перевагу краще віддати рибі дрібного і середнього розміру. У солоній рибі омега-3 міститься більше, ніж у термічно обробленій.

3

Яйця

Багаті на жирові сполуки — фосфоліпіди, які необхідні для формування мембран нервових клітин і їх повноцінної роботи: швидкості передачі інформації між нейронами. Дефіцит холіну пов'язують із багатьма порушеннями роботи нервової системи, зокрема погіршенням пам'яті, розвитком депресії, хворобою Альцгеймера, атрофією зорового, слухового та інших нервів. У сучасної людини потреби в фосфоліпідах зросли через поширення хвороб порушеного обміну речовин: ожиріння, метаболічний синдром, стеатоз печінки і жовчнокам'яна хвороба. Норма споживання: пара яєць, зварених некруто, яєшня нерозмішана або омлет.

Щоб прочитати статтю повністю,