Люди

Створення Світу

Зірка світової політики Кондоліза Райс наполегливо рекомендує Україні рухатися уперед, не розраховуючи на МВФ
Хочете купити цю статтю?

Кондоліза Райс, нещодавно — зірка світової політики, а тепер професор Стенфордського університету, окреслює межі дозволеного для Росії, критикує ідею ізоляції її від світу і згадує свій перший приїзд в Україну в далекому 1979 році

 

Ольга Духніч

 

 

Н е сидіть і не чекайте, коли міжнародна спільнота назавжди ізолює Росію, — чеканить висока афроамериканка зі сцени 15-го форуму Ялтинської європейської стратегії, який відбувається в Києві за підтримки Фонду Віктора Пінчука. — Цього не станеться, тому що Росія залишається важливою країною". Це Кондоліза Райс, 66-й держсекретар США і перша темношкіра жінка серед радників президента США з питань безпеки. Її слова про неможливість російської ізоляції чинять на українську аудиторію форуму ефект холодного душу. Роки, проведені Райс у Білому домі, в кабінеті якраз навпроти легендарного Овального кабінету, що понад сто років служить місцем роботи президентів США, — гарний аргумент на користь того, щоб їй повірити.

63-річну Райс американська преса справедливо називає однією з найвпливовіших жінок-політиків XXI століття. Совєтолог і русист за освітою, вона довгий час займалася вивченням політичних режимів Східної Європи. Як радник із питань нацбезпеки президента США однією з перших приймала рішення з локалізації загрози та ліквідації наслідків наймасштабнішої терористичної атаки на території Америки, коли літаки протаранили вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку в 2001 році. Саме Райс брала участь у складних переговорах із денуклеаризації Північної Кореї, а також була одним із прихильників вторгнення американських військ до Іраку в 2003 році.

Навіть залишивши світ великої політики, Райс і сьогодні користується неабияким авторитетом. Щоправда, вже як письменник і професор Стенфордського університету: на її курс студенти записуються за півтора роки.

Для розмови з НВ Райс виділяє короткий проміжок між пленарними засіданнями форуму. У незмінному перловому намисті, з бездоганною поставою, вона виглядає трохи втомленою, але втома моментально змінюється зосередженістю, коли американка відверто і жорстко починає відповідати на питання НВ.

— Ви довго були радником президента США з питань національної безпеки. Якби ви займали таку посаду в Україні тут і зараз, що б ви порадили у передвиборний рік українському президенту та уряду, враховуючи, що агресія РФ на українській території триває?

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.