Погляд. Ранній старт

Порядок денний для країни

Соціологічні дослідження досить чітко вказують на три основні проблеми, що хвилюють громадян: війна, гроші, справедливість
Хочете купити цю статтю?

Українців хвилюють три проблеми: війна, гроші та справедливість. Які рішення можуть запропонувати партії та кандидати у президенти?

 

Валерій Пекар,
підприємець,
викладач Києво-Могилянської бізнес-школи,
співзасновник проекту Нова країна

 

 

С оціологічні дослідження досить чітко вказують на три основні проблеми, що хвилюють громадян: війна, гроші, справедливість. Кожен кандидат у президенти, кожна політична партія повинні будуть запропонувати свої відповіді на ці питання.

На першому місці завжди війна, і це не дивно: безпека — базова потреба, і коли вона під загрозою, все інше відходить на другий план. Люди хочуть миру, і мир їм обіцятимуть — питання тільки, якою ціною.

Оскільки мета агресора — розвал України, сьогодні ця стратегія передбачає радше політичний шлях, ніж військовий. Повернути Донбас на своїх умовах, забезпечивши тим самим чисельну перевагу якщо не проросійському кандидатові у президенти, то хоча б фракції в парламенті проросійської партії — партії реваншу.

Проблема війни не може бути вирішена згодою на умови агресора — це означає не кінець війни, а її ескалацію (за ідеєю, це має бути зрозумілим кожному, до кого в школі чіплялися хулігани, щоб відібрати дріб'язок). Віддати те, що вимагають означає не позбутися від нападу, а породити нові вимоги.

Значить, кожен кандидат має відповісти на питання, як він або вона принесе мир, що робити з Донбасом, що робити з Росією.

Друга проблема, проблема грошей, може звучати по-різному — тарифи, зарплати, ціни, безробіття, водночас середній клас говоритиме про економічну свободу, — але загалом це завжди про економічне зростання, оскільки нашого крихітного пирога на всіх не вистачить, навіть якщо все відняти і поділити. Адже відібране і поділене швидко закінчиться, і доведеться забирати і ділити щось ще. Потрібна вудка, а не риба.

Щоб прочитати статтю повністю,