Країна

Гірка пігулка

Українці витрачають мільярди на ліки, які західна медицина не визнає
Хочете купити цю статтю?

Українці витрачають мільярди на ліки, які західна медицина не визнає, а іноді й взагалі забороняє до застосування. До того ж препарати, ефективність котрих наукою не доведена, щосили рекламуються на телебаченні, та їх призначають лікарі

 

Катерина Іванова

 

 

Щ омісяця сім'я киянки Світлани Марущенко витрачає на ліки і консультації лікарів близько 3 тис. грн. Приблизно половина цієї суми йде на гомеопатичні препарати, а також різні трави і настоянки.

"Ми прихильники гомеопатії, — каже Марущенко. — Постійно п'ємо лімфоміозот, ехінацею — вони зміцнюють імунітет".

Також киянка вірить у народну медицину: під час застуди в хід ідуть редька із медом і часник із молоком. А от хімію, тобто препарати традиційної медицини, Марущенко приймає, коли вже зовсім несила. Однак і в цьому разі призначає їх собі сама, без відвідування лікаря.

"Я не дуже довіряю українським лікарям і тому, що продається в українських аптеках", — пояснює свою логіку Марущенко.

Тим часом гомеопатію, а також більшість рослинних засобів з її домашньої аптечки західний медичний світ не визнає, вважаючи їх ефективність сумнівною. В Україні ж такі засоби, які іронічно прозвали фуфломіцинами, користуються популярністю. За даними дослідження Центру протидії корупції за підтримки фонду Відродження, кожна третя гривня, витрачена українцями на ліки торік, пішла саме на них. А чотири з десяти найбільш продаваних в Україні препаратів у 2017 році не мають наукових підстав для клінічного застосування.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.