Країна

Cтали на квартоблік

За кількістю зданих квартир на кожного жителя держави Україна вже обігнала Євросоюз
Хочете купити цю статтю?

Ціни стоять на місці, а якість житла зростає — це головне, що потрібно знати потенційному покупцеві нерухомості про ситуацію на столичному ринку новобудов. Не дивно: за кількістю нових квартир на кожного жителя держави Україна вже обігнала Євросоюз

Андрій Юхименко,
Євген Чорновалов

Ідея хоч у чомусь наздогнати Європу, настільки довго культивована в українському суспільстві політиками та активістами, стала реальністю: за кількістю нових квартир на кожного жителя Україна обігнала Євросоюз.

Відповідний вітчизняний показник, розрахований Нацбанком за підсумками 2017 року, склав 2,9 квартири на 1 тис. осіб, тоді як у ЄС цей коефіцієнт дорівнює 2,8.

Водночас вітчизняні забудовники за рік прискорилися на 13% у справі введення в експлуатацію нового житла, досягши рівня в 5,9 млн кв. м — саме стільки вони здали в 2017-м. На частку Києва та області в цьому показнику припало 43% — це перше місце. Конкуренцію столичному регіону намагаються скласти Одеса з передмістями та Львів.

Підсумком стаханівських методів введення в експлуатацію житла, які практикують забудовники, стало зростання конкуренції. Для покупців це означає дві речі: перша — ціни на новобудови завмерли, друга — тепер девелопери пропонують не просто порожню коробку, а якийсь додатковий "фант" — майданчик під барбекю під вікнами, ролердром біля будинку або ремонт квартири під ключ.

"Настав час глобальної трансформації", — говорить Анна Лаєвська, комерційний директор Інтергал-Буд, великої компанії-забудовника.

Це закрита стаття Електронної версії журналу Новое Время. Щоб прочитати матеріал повністю, відкрийте доступ до даної статті або передплатіть . Якщо ви вже підписані, або