NV.UA

Новое Время 24/7

Найкращі публікації та погляди на сайті за тиждень
Хочете купити цю статтю?
Найкращі погляди тижня

Москва нахабно бреше. Що сталося з Іл-20 у Сирії

Олександр Гольц, російський журналіст, військовий експерт, заступник головного редактора Ежедневного журналу

Можна з великою часткою впевненості сказати, що в російському військовому відомстві буквально з перших секунд події знали, хто збив літак. Іл-20, який заходив на посадку, напевно, відстежували локатори авіабази, які, звісно, одразу побачили, звідки і чим завдано удару. Десять годин у Москві судомно придумували хоч якесь пояснення, яке дозволило б Москві і Дамаску зберегти обличчя. І додумалися: ізраїльські льотчики, нібито, прикрилися літаком РФ. Водночас, за словами Конашенкова, ізраїльські винищувачі заходили на малій висоті: лишається загадкою, як вони могли «прикритися» російським Іл-20, який «заходив на посадку» з висоти 5 км. У цій новій кризі, як і у всіх наступних (а вони неодмінно підуть), повірити в російські версії абсолютно неможливо. І вже ліньки аналізувати російські аргументи.

Ми втрачаємо Одесу

Мустафа Найєм, народний депутат (БПП)

В Одесі пострілом впритул поранено активіста Олега Михайлика. Це не просто ще один неприємний інцидент, а вже небезпечна тенденція. За останні півтора року в Одесі ріжуть, підстрілюють, б'ють, нападають у середньому на одного активіста або журналіста на місяць. Це не нагнітання, а банальна статистика: з літа 2017 року на лікарняних ліжках із розбитими головами, ножовими або вогнепальними пораненнями опинилося чотирнадцять членів громадських організацій і співробітників ЗМІ. Вони всі з різних організацій, політичних сил і ЗМІ. Спільними є два факти: вони системно і багаторічно говорять про корупцію і порушення міської влади на чолі з Геннадієм Трухановим і, друге, всі вони дотримуються проукраїнських поглядів. Такої статистики немає ні в жодному іншому місті країни. Про ці цифри та факти знають всі та всюди: в СБУ, в ГПУ, в МВС і Нацполіції. Але ще у всіх цих кабінетах знають, що скоро вибори, і у місцевої влади в Одесі є "зелене світло" на будь-які заворушення в обмін на голоси на президентських виборах.

Україна і Росія. Геополітичне розлучення століття

Пітер Дікінсон, науковий співробітник Atlantic Council, видавець журналів Business Ukraine і Lviv Today

Не справляється Кремль. Від початку бойових дій мільйони українців повернулися спиною до Російської православної церкви, цілими громадами переходячи до Київського патріархату. Очікується, що Константинопольський патріарх дарує Україні православну незалежність від Росії. Це у саме серце вразило б історичні претензії Росії до України, відібравши у Москви владу над місцевими православними, а заодно посиливши в країні відчуття національної ідентичності. І навіть якщо Росія продовжить використовувати свої канали для комунікації зі старим поколінням українців, то більшість населення просто не захоче її слухати.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.