Країна

Львівський квадрат

Міська громада, обласна рада, тютюновий король і ресторатор — ось ті, кому належить нерухомість на площі Ринок
Хочете купити цю статтю?

Міська громада, обласна рада, тютюновий король і ресторатор, який видобуває пісок, — ось власники, які ділять між собою нерухомість у центрі Львова, на площі Ринок

 

Катерина Шаповал

 

 

Наприкінці 2016 року в самому серці Львова, у зоні під охороною ЮНЕСКО — на площі Ринок, — сталося неймовірне: так звана кам'яниця Лукашевичів, маєток XVI століття із номером 5 на вивісці з адресою, раптом перестав бути пам'яткою архітектури.

Не час зруйнував будинок. Це Львівський апеляційний госпсуд ухвалив: чотириповерхова історична будівля більше не має охоронного статусу. Значить, приміщення в ньому можна приватизувати.

Право на таку операцію місцева рада столиці Галичини дарувала приватній компанії Львівська гільдія, яка внаслідок викупила майже 200 кв. м на першому поверсі та підвалі.

Таким чином нижня частина 500-річного маєтку стала комерційною площею, яка зараз ніяк не використовується, а стоїть закритою. Лише три верхні поверхи будинку, на яких мерія розквартирувала Львівський історичний музей, продовжують існувати в статусі пам'ятки архітектури.

Львівська гільдія на момент передачі їй частини маєтку, за даними видання Наші гроші, належала родичці Андрія Якиміва, депутата місцевої міськради від партії Фронт змін екс-прем'єра Арсенія Яценюка.

Щоб прочитати статтю повністю,