Світ

Багаті родичі

Поставивши економію на чільне місце свого бізнесу, американець Сем Волтон збудував найбільшу на світі мережу супермаркетів Walmart, а свою сім'ю перетворив на найбагатшу 
Хочете купити цю статтю?

Поставивши економію на чільне місце свого бізнесу, американець Сем Волтон збудував найбільшу на світі мережу роздрібних магазинів Walmart, а свою сім'ю перетворив на найбагатшу 

 

Анна Павленко

 

 

Ц інник, який закінчується на "99" — звичний прийом будь-якого магазину. Але тільки не Walmart. У популярній американській мережі супермаркетів ціни закінчуються на "97".

Такий хід придумав засновник бізнесу Сем Волтон, розповідає Чарльз Фішман, журналіст і автор The Walmart Effect, книги-бестселера за версією The New York Times. За його словами, підприємець хотів, щоб клієнти завжди відчували економію — нехай навіть на 2 центи.

За більше як півстоліття із декількох локальних магазинів у американській глибинці бізнес уродженця штату Арканзас Волтона виріс до найбільшого ритейлера світу з річним обсягом продажів $500 млрд. Ще за життя бізнесмена Walmart забезпечив його рідним статус найбагатшої сім'ї США, а влітку 2018 року агенція фінансових новин Bloomberg назвала спадкоємців Сема найбагатшою сім'єю на планеті.

Тепер покупцями супермаркетів і онлайн-магазинів Walmart щотижня стають 265 млн осіб у 27 країнах світу. У мережі, яка нараховує 11,2 тис. точок продажу і забезпечує роботою 2,2 млн співробітників, можна купити все: від продуктів до електроніки, меблі та навіть зброю.

У рейтинзі найбільших американських компаній Fortune 500 Walmart шостий рік поспіль посідає перший рядок. До того ж від найближчого конкурента — мережі супермаркетів Costco — його відділяє обсяг продажів у понад $370 млрд та 14 місць у рейтинговій таблиці. Від лідера ритейлу істотно відстають IT-корпорації, які на весь світ кричать про свої успіхи: тільки 22-й рядок за Alphabet, власником Google, із виручкою майже $111 млрд і 76-й за Facebook, що виручила за 2017 рік трохи більше $40 млрд.

Більше половини акцій корпорації Walmart належить дітям Сема Волтона: Робу, Джиму та Еліс, а також його невістці Крісті та онукові Лукасу. Ще близько 4% акцій успадкували діти Бада Волтона, співзасновни

Щоб прочитати статтю повністю,