Тиждень. Планета

Огляд світової преси

Новини планети

НІМЕЧЧИНА

 


Р езультати виборів у Росії рідко стають сюрпризом — зокрема в регіонах. Як правило, налагоджена політична машина на місцях гарантує перемогу вірним Кремлю кандидатам із путінської Єдиної Росії — якщо потрібно, і за допомогою будь-якого роду маніпуляцій, таких як "карусель" і неофіційний тиск на держслужбовців і студентів. Минулої неділі, проте, під час регіональних виборів у Росії не все пішло за планами Кремля.

Вперше з моменту введення прямих виборів губернаторів у чотирьох регіонах сталося неймовірне для російських реалій: другий тур голосування.

Окрім того, вибори до місцевого парламенту для Єдиної Росії в деяких регіонах закінчилися плачевно — у трьох російських регіонах перемога дісталася комуністам.

Опитування демонструють: рейтинги уряду і самого Путіна падають. І хоча президент, який формально не є членом Єдиної Росії, постарався пом'якшити умови пенсійної реформи, Єдину Росію атакують з усіх боків. Серед атакуючих і позапарламентська опозиція. Минулої неділі на акції протесту проти реформи вийшли прихильники Олексія Навального. Під час протестів в усій країні були затримані понад тисяча осіб.

Росіяни стали помічати: запропонований Путіним свого часу суспільний договір — демократія тільки на папері, натомість зростання добробуту — більше не працює. Тепер життя стає не кращим, а гіршим.

Поки ситуація далека від реального повстання проти чинного порядку. У більшості регіонів перемогу здобули кандидати від партії влади, зокрема й у Москві, де друг Путіна мер Сергій Собянін зберіг за собою посаду. Проте для Кремля настав час усвідомити: росіяни не мають наміру миритися з усім без винятку.

 

 П ісля Першої світової війни молоді жінки у США стали вмирати від загадкової хвороби: вони втрачали зуби, потім їх щелепи руйнувалися. В історію вони увійшли як "радієві дівчата".

Одна з них, Амелія Маджо, спочатку відчула, що її зуби почали хитатися, потім вони випали — один за одним. Її лікар не знав, у чому причина. Через якийсь час у Амелії сильно розпухла нижня щелепа. І коли вона звернулася до лікаря, сталося щось страшне: як тільки лікар доторкнувся до щелепи, вона розсипалася на шматки. Незабаром 24-річна Амелія померла. Це сталося у вересні 1922 року.

Амелія, як і тисячі інших жінок, працювала на фабриці, де покривали циферблати годинників та інші предмети фарбою, що містить радій, — у темряві вона починала світитися. У ті роки це було останнім писком моди, попит був просто гігантським. Непоганий бізнес для US Radium Corporation, яка добре платила своїм співробітницям.

 

 У найближчі роки Австралія збирається збільшувати витрати на оборону. Відповідно до прийнятої в 2017 році програми з переоснащення флоту в найближчі роки на нові кораблі й підводні човни буде витрачено 90 млрд австралійських доларів. У такому обсязі Австралія не нарощувала озброєння військово-морського флоту з часів Другої світової війни.

Мета історичного озброєння — Австралія прагне зміцнити свою позицію в ролі флагмана Заходу в Тихоокеанському регіоні. У найближчі роки австралійський уряд підвищить витрати на оборону із сьогоднішніх 1,8% до 2% від ВВП.

 

 

США
М арк Цукерберг і його дружина віддають перевагу настільним іграм на противагу телевізору та часто збираються грати з друзями. Один із колишніх співробітників Facebook каже, що Цукерберг постійно "намагається придумати спосіб, як психологічно обіграти вас у будь-якій грі".

Кілька років тому засновник Facebook купив велосипед із контактними педалями, до яких треба було пристібатися, як до лиж. Але під час першої ж поїздки він забув відстебнути педаль, впав і зламав руку. Відтоді він жодного разу не сідав на новий велосипед. А замість цього встановив у себе на ганку велотренажер з екраном, через який він отримує команди від персонального тренера.

Картину Девіда Фінчера Соціальна мережа, що вийшла в 2010-му, про те, як Цукерберг створював Facebook і сварився із друзями, в кампусі компанії досі називають просто "фільмом". Виконавчий директор соцмережі Шеріл Сандберг говорить, що кіно було "дуже нечесним", але водночас створило основу для публічного образу Цукерберга.

Сам Цукерберг підтверджує, що багато людей вперше знайомляться з ним саме через Соціальну мережу — зокрема з тими, хто влаштовується у Facebook на роботу. І це його турбує.

"Коли я бачу, як Цукерберга зображують у ЗМІ, мені іноді стає боляче, тому що це зовсім на нього не схоже", — говорить один із високопоставлених співробітників Facebook. Його колишній колега пояснює простіше: "Цукерберг — не гівнюк. Тому люди працюють у цій компанії довго".

 

 Т білісі переживає період розквіту. І це очевидно для всіх із того самого моменту, як ви згадуєте про те, що збираєтеся відвідати Грузію. Чим же приваблює ця кавказька країна?

Можливо, стильними новими готелями, які відкрилися останнім часом. Або прозахідною ментальністю країни, яка переосмислила її в глобальнішому сенсі, що навіть призвело до недавньої легалізації марихуани. Або восьмитисячолітньою практикою виноробства. Або просто чачею.

Якщо в охочого відвідати Грузію немає місцевих знайомих, завжди можна замовити екскурсію, щоб познайомитися з найкращими барами, де можна спробувати справжню грузинську чачу. А врятуватися від наслідків дегустації місцевого напою наступного дня допоможуть місцеві страви — хачапурі і хінкалі.

 

 


Г рупа вчених із Національного інституту старіння виявила, що збільшення проміжків між прийомами їжі поліпшило загальний стан здоров'я самців мишей і продовжило їх життя у порівнянні з мишами, які приймали їжу частіше. Мабуть, ще дивніше, що позитивний вплив на здоров'я спостерігався незалежно від того, що їли миші і скільки калорій вони споживали.

Керівник дослідження Рафаель Де Кабо вважає, що через утримання від їжі на кілька годин "ваш організм за цей час прибирає і видаляє все сміття", а якщо людина їсть постійно або періодично перекушує, в обміну речовин немає часу на підлаштування або відпочинок.

 

 

БРИТАНІЯ

 
11 серпня 1973 року в СРСР почався прем'єрний показ телесеріалу Сімнадцять миттєвостей весни. На 70 хвилин, поки тривала чергова серія, міські вулиці порожніли, споживання електрики підскакувало, а злочинність брала паузу.

Серіал задумувався як пропаганда: голова КДБ Юрій Андропов прагнув поліпшити імідж свого відомства. І після першого ж показу Штірліц став чимось на зразок радянського народного героя, таким собі "анти-Бондом".

А в 1991 році один петербурзький кінорежисер зняв короткий фільм про співробітника місцевої мерії, який раніше служив радянським розвідником у Східній Німеччині. В одній сцені відтворювався фінал Сімнадцяти миттєвостей, коли Штірліц їде назад у Берлін. Співробітника мерії зняли за кермом його Волги, фоном звучала тема Таривердієва із серіалу. Співробітником мерії був Володимир Путін.

Ця асоціація, безумовно, не завдала Путіну шкоди. У 1999 році газета Коммерсант опитала читачів, кого б їм хотілося бачити наступним президентом Росії. Штірліц посів друге місце, на першому був маршал Жуков. На обкладинці щотижневого додатка до газети був поміщений портрет Штірліца з підписом Президент-2000.

Через 18 років, напевно, мало хто з росіян все ще бачить у Путіні Штірліца, але серіал глибоко ввійшов у російську культуру.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.