Тиждень. Планета

Огляд світової преси

Новини планети
Хочете купити цю статтю?

НІМЕЧЧИНА

 


Р езультати виборів у Росії рідко стають сюрпризом — зокрема в регіонах. Як правило, налагоджена політична машина на місцях гарантує перемогу вірним Кремлю кандидатам із путінської Єдиної Росії — якщо потрібно, і за допомогою будь-якого роду маніпуляцій, таких як "карусель" і неофіційний тиск на держслужбовців і студентів. Минулої неділі, проте, під час регіональних виборів у Росії не все пішло за планами Кремля.

Вперше з моменту введення прямих виборів губернаторів у чотирьох регіонах сталося неймовірне для російських реалій: другий тур голосування.

Окрім того, вибори до місцевого парламенту для Єдиної Росії в деяких регіонах закінчилися плачевно — у трьох російських регіонах перемога дісталася комуністам.

Опитування демонструють: рейтинги уряду і самого Путіна падають. І хоча президент, який формально не є членом Єдиної Росії, постарався пом'якшити умови пенсійної реформи, Єдину Росію атакують з усіх боків. Серед атакуючих і позапарламентська опозиція. Минулої неділі на акції протесту проти реформи вийшли прихильники Олексія Навального. Під час протестів в усій країні були затримані понад тисяча осіб.

Щоб прочитати статтю повністю,