Люди

Обід з Юлією Саніною

Лідерка українського гурту The Hardkiss розповідає про спробу підкорити Велику Британію і про те, скільки грошей їй потрібно для щастя

Лідер українського гурту The Hardkiss розповідає про спробу підкорити Велику Британію, згадує виступи на корпоративах у програмістів, їсть рибу і відповідає на питання, скільки грошей їй треба для щастя

 

Ольга Духніч

 

 

Р есторан аргентинської кухні Argentina Grill на київській Оболоні важко назвати домашнім — але не Юлії Саніній, лідеру популярного українського гурту The Hardkiss. Її будинок — через дорогу, і ресторан служить чимось на зразок коворкінгу і місцем прийому їжі одночасно. Поговорити і пообідати з НВ Саніна встигає між фотосесією і робочою зустріччю з іншими учасниками гурту.

— Ми й справді обідаємо? Я зголодніла, — посміхається одягнена в чорне із агресивними принтами Саніна, сідаючи за столик. Втім, одягом схожість сценічної Саніної з тією що сидить в оболонському ресторані, закінчується. Співачка, що епатує своїми арт-образами на сцені, в житті спокійна і стримана.

The Hardkiss, один з найбільш успішних проектів альтернативної музики в Україні та багаторазовий переможець національної професійної музичної премії YUNA, сьогодні відомий навіть тим співвітчизникам, хто не дуже цікавиться українською музикою. Всього за два роки гурт, створений Саніною та її чоловіком — креативним продюсером та гітаристом The Hardkiss Валерієм [Валом] Бебком, став знаменитим і дебютував у світових трансляціях телеканалу MTV з відео до синглу Dance with me.

Створюючи пісні виключно англійською та українською мовами, музиканти спростували стійкий стереотип про те, що швидкої популярності без російськомовного контенту в Україні не досягнути. Сьогодні гурт багато гастролює країною і за її межами.

 

П'ять питань Юлії Саніній:
П'ять питань Юлії Саніній:

______________________________________________

Ваше найдорожче придбання за останні десять років?

Ми з чоловіком будуємо будинок зараз, а це дуже дорога штука.

Поїздка, яка вразила вас найбільше?

Подорож до Норвегії. Вона було дуже довгоочікуваною, і поки це найгарніше місце, яке нам із чоловіком довелося відвідати.

На чому ви пересуваєтеся містом?

Якщо з чоловіком, то на машині на Mitsubishi Pajero, якщо одна — то на таксі.

Вчинок у вашому житті, за який вам досі соромно?

Таких немає.

Чого або кого ви боїтеся?

Я боюся розчарувати своїх близьких.

Знаючи меню напам'ять, Саніна не замислюючись замовляє салат із білої риби та соусом айолі, мус із курячої печінки і чай.

— Ось так, їм м'ясо і рибу одночасно, — довірливо звертається до мене вона.

Не знаючи, що їй відповісти, я прошу офіціанта принести мені запечене авокадо і базиліковий лимонад.

— У якісних українських гуртів є шанс прорватися на Захід? — із місця в кар'єр питаю я.

— Успіх закордоном — це завжди вибір: виїхати або залишитися, — просто відповідає Саніна.— У нас він був, і ми вирішили залишитися в Україні.

Співачка пояснює, що закони шоу-бізнесу прості: жити потрібно в тій країні, де хочеш бути відомим і знаменитим.

— Ми пробували працювати з одним британським агентством, яке просувало нас у Великій Британії звідси, з Києва, але через два місяці розірвали контракт. Вони просили прилітати на кожне маленьке шоу, інтерв'ю або модний показ. Це абсолютно нерентабельно.

 

С тиль The Hardkiss фахівці характеризують як комплексний — в репертуарі музикантів і рокові композиції, і progressive pop. Саніній, що стартувала в музиці як джазова співачка, близькі обидва напрямки.

— У 90-х роках в Україні був популярний російський рок — політичний і протестний, а от сучасний український рок зовсім інший, хоча музичні світи обох країн тривалий час були сполученими посудинами. Чому так вийшло? — запитую я, коли з'являється офіціант із напоями.

— Український рок дуже ліричний, це переважно пісні про кохання. І на відміну від російського року, він виріс з української поезії, лірики в стилі Ліни Костенко. І, звісно, мелодійність нашої мови теж впливає.

Вона визнає, що музику в стилі реп українською писати набагато важче, ніж на інших мовах.

— У мене самої українською мовою виходять ніжніші композиції, писати жорстке легше англійською, — каже Саніна.

— Всі ваші кліпи, починаючи з першого, яскраві, незвичайні і, мабуть, дорогі. Звідки гроші берете? — відпивши лимонаду, запитую я.

— Яскраві — так, а от дорогі з'явилися тільки нещодавно, — сміється у відповідь Саніна.— Наше відео завжди націлене на те, щоб створити вау-ефект навколо нашої музики.

— І все ж навіть перші кліпи виглядають дорого, — наголошую я.

— Ми дуже економимо на тому, що головний режисер і постановник кліпів — це Вал, — відкидаючись у кріслі, всміхається співачка, згадуючи про чоловіка. І уточнює: один із перших кліпів гурту знятий на гроші, подаровані друзями і рідними парі на весілля.

На столі з'являється їжа, і на кілька хвилин вона повністю відволікає нас. За зовсім не дієтичною аргентинською кухнею я розпитую Саніну про секрети підтримки гарної форми.

— Гастролі — чудове навантаження. Щоб його витримати, ми з чоловіком навіть нещодавно пішли на кроссфіт [комбіновані фізичні навантаження], — діловито пояснює співачка. Водночас вона згадує, як виходила на сцену в костюмі вагою 10 кг і з волоссям, зафіксованим скотчем.

— Чоловікові, який все це режисирує, вас не шкода? — цікавлюся я.

— Я йому це пригадую, коли він говорить: "О! Мені тут сорочечка тисне", — зі мстивою посмішкою реагує Саніна.

раст

ЗВУКИ МУЗИКИ: Всього два роки знадобилося Юлії Саніній (в центрі) та її чоловікові Валерію Бебко (праворуч), щоб зробити альтернативний проект The Hardkiss популярним в Україні

Я к, на ваш погляд, за останні чотири роки змінився музичний ринок України? — запитую я, з'їдаючи шматочок авокадо.

— Відразу після запровадження квот на українську музику всі злякалися: що ж буде з контентом? Гарного здавалося мало. Спочатку його і правда було мало. Було багато огидної електронної української музики низької якості, — без натяків відповідає Саніна, смакуючи салатом.— Але потім українські музиканти якось оговталися, і гарна українська музика витіснила погану.

На її думку, українська естрада тільки починає підніматися. Багато музичних ніш досі не зайняті, тому український слухач вимушено "підтягує" до свого плейлисту російських виконавців.

— Бракує секс-символу для молодих дівчат, мало гуртів із жіночим вокалом, майже немає репу і хіп-хопу, — загинає пальці рок-діва.

— Ви не пишите і не виконуєте пісень російською мовою. Це принципово? — перериваю я Саніну.

— Ми на Росію ніколи не націлювалися, хоча з англомовним матеріалом ще до подій на Майдані були там цікаві. Але навіть тоді розуміли, що там ми чужі. Не співаємо пісні попсові, типові та примітивні, — несподівано різко відповідає Саніна.

— В Україні з цим легше? — іронізую я.

— Ну, мабуть, так, раз ми збираємо великі зали, — широко всміхається у відповідь моя співрозмовниця. Втім, тут же обмовляється, що проти української поп-музики нічого проти не має, у кожної аудиторії мають бути свої герої.

— Де, крім України, на вас чекають: Білорусь, Грузія? — цікавлюся я.

— Нам ближча Польща, поляки люблять альтернативну музику, а ще в Польщі багато молодих українців, які знайомлять своїх друзів-поляків із нами.

— А The Hardkiss на весілля та дні народження запрошують? — ставлю я сакраментальне питання.

У відповідь отримую заливистий сміх виконавиці.

— Дуже рідко, ми ж гучні і під нас особливого не потанцюєш. Іноді ми виступаємо на корпоративах, як правило, в IT-компаніях, і це приємний досвід.

Саніна пояснює, що головним заробітком музикантів альтернативного напрямку в Україні залишаються відкриті концерти. Й одразу додає: для гурту політична й передвиборна агітація — табу.

— Точно не наша історія, — переходить до основної страви співачка.

 

В и живете на Оболоні, часто гуляєте з маленьким сином на набережній. Вас люди впізнають? — цікавлюся я.

— Найчастіше впізнають чоловіка, Вала, його бороду нікуди не сховаєш, а от мене — рідше, — пояснює невисока витончена Саніна.— Іноді стоїш у джинсах і футболці на дитячому майданчику, ловиш сина з гірки, а тут підходить чийсь тато і серйозно так говорить: "А я вас упізнав!"

Водночас вона визнає, що випадки із невпізнаванням набагато цікавіші.

— Одного разу адміністратор одного з регіональних будинків культури, побачивши мене біля автобуса, строго так сказала: а ну, дівчинко, бери валізи і неси до гримерки солістці, — заливисто сміється Саніна.

Час обіду добігає кінця, і за сусіднім столиком вже збираються інші учасники гурту.

— І все ж сьогодні українському виконавцеві концертами всередині країни реально забезпечити собі гідне життя? — ставлю я питання, на яке намагаються відповісти багато вітчизняних музикантів.

Вперше Саніна замовкає на кілька секунд.

— Питання в тому, скільки тобі потрібно для щастя, — нарешті обирає філософський варіант відповіді вона.— Чи потрібно вкладати шалені гроші в землю і нерухомість або досить бути забезпеченою людиною, подорожувати і залишатися самодостатньою. У другому випадку — однозначно так.

Ми прощаємося, і моє місце за столом одразу ж займають музиканти гурту.

© 2014-2021, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.