Ідеі

Історія одного конфлікту

Колишній посол США в Росії пояснює, що насправді зіпсувало відносини цих двох країн
Хочете купити цю статтю?

Колишній посол США в Росії пояснює, що насправді зіпсувало відносини цих двох країн і вказує на очевидну  схожість Дональда Трампа і Володимира Путіна

 

Ірина Ілюшина

 

 

Michael McFaul. From Cold War to Hot Peace: An American Ambassador in Putin's Russia, 2018

 

К онфронтація між США і Росією призведе до повного знищення ними одне одного. У деяких випадках як під час холодної війни, так і під час конкретних конфліктних ситуацій тільки тверезий погляд окремих людей рятував світ від катастрофи. Про це пише Майкл Макфол, колишній посол США в Росії, у своїй книзі Від холодної війни до гарячого миру, що стала бестселером на сайті Amazon.

Макфол був радником президента Барака Обами з російських питань. Будучи прихильником ідеї про те, що ліберальна демократія може бути пересаджена і вкорінена в Росії, Макфол розробляв політичну стратегію, відому як перезавантаження, яка сприяла значному поліпшенню відносин США з РФ.

Поліпшення дипломатичних відносин не було самоціллю — Штати сподівалися отримати від перезавантаження відчутні результати, наприклад, запобігти отриманню Іраном ядерної зброї.

У 2008 році, з початком війни Росії з Грузією, ця програма була припинена. Незважаючи на це, Макфол вирушив працювати до Ради національної безпеки з прицілом на порятунок двосторонніх американсько-російських відносин. Але цього не сталося. Будучи послом США в Росії з 2012 до 2014 року, він із першого ряду спостерігав за тим, як розроблена ним політика зазнала краху.

"Я вірив у можливість російської демократії та інтеграцію із Заходом, — пише Макфол, — але ми програли. Всі наші зусилля виявилися даремними".

Щоб прочитати статтю повністю,