Моє місто

Іспанія

Тут похід у рибну чи м'ясну лавку займає чимало часу і вимагає терпіння: місцевий етикет передбачає неспішну бесіду продавця з кожним покупцем з обговоренням останніх новин і аналізом меню на сьогоднішній обід
Хочете купити цю статтю?

Тут похід у рибну чи м'ясну лавку займає чимало часу і вимагає терпіння: місцевий етикет передбачає неспішну бесіду продавця з кожним покупцем з обговоренням останніх новин і аналізом меню на сьогоднішній обід

 

 

Тетяна Серьогіна,
підприємиця,
з'їздила в Каталонію

 

Найкращий спосіб зрозуміти іспанців — це почати жити їхнім життям. Тоді ваш ранок буде неспішним і не дуже раннім.

Тутешні супермаркети відчиняються після 9.00, а в неділю і зовсім закриті. Винятки становлять булочні — панадерії, які працюють із 7:00, а деякі і цілодобово. Крім свіжого хліба, тут пропонують стандартний набір кавових напоїв, бутерброди і десерти. Багато іспанців снідають поза домом, і в панадерії часто можна знайти сніданки зі знижкою — за ціною від €1,3 до €3. Це може бути кава і круасан, кава і бутерброд або кава і тостадо — підсмажений хліб з оливковою олією і тертим помідором.

Раджу вибрати американо або каву кон лече (кава з молоком) і тостадо. Це дуже по-іспанськи. Лате, капучино, мокачино — для туристів. До того ж молоко може бути і рослинним: соєвим, мигдальним, спельтовим.

Щоб приготувати сніданок самостійно, можна сходити за продуктами на ринок. Втім, все те  саме легко знайти і в супермаркеті. Риба, мідії, креветки будуть такими ж свіжими, як і на ринку, а їхня ціна виявиться привабливішою.

Ближче до вихідних на багато продуктів оголошуються знижки — дешевшають спаржа, риба, фрукти, овочі. Обов'язково спробуйте те, що в українських магазинах рідкість: мангольд — зелень, схожу на шпинат, спаржу, батат, гаспачо — томатний суп, який продається в пакетах, а також сезонну мушмулу, свіжий артишок і кальсот — солодку цибулю, яку готують на грилі.

Після сніданку вирушайте до моря. Наприклад, на Бальмінс — міський нудистський пляж, дорога до якого веде повз церкву Святого Варфоломія і Святої Теклі. Ще один пляж — Омі Морт, до нього потрібно йти стежкою через гольф-клуб, уздовж залізничних колій і повз покинуті дискотеки. На мальовничій дорозі повно бігунів і велосипедистів, а ось туристів ви швидше за все не зустрінете — хіба що найдопитливіших.

Щоб прочитати статтю повністю,