Світ

Королівські радощі

Мсваті III, останнього абсолютного монарха Африки, який потопає в розкоші, з його підданими-жебраками ріднить повага до традицій, особливо до Танцю тростини
Хочете купити цю статтю?

Мсваті III, останнього абсолютного монарха Африки, що потопає в розкоші, з його підданими-жебраками ріднить повага до традицій, особливо до тієї, коли наприкінці літа тисячі юних дів танцюють для короля Танець тростини в надії стати ще однією його дружиною

 

Анна Павленко

 

 

19 квітня кабріолет короля Мсваті III в'їхав на переповнений стадіон Манзіні, другого найбільшого міста південноафриканського Свазіленду. Стоячи в автомобілі, одягнений в червону з золотом військову форму монарх привітав співвітчизників, а ті махали йому прапорцями, радіючи з нагоди подвійного свята — 50-річчя незалежності країни від Великої Британії та 50-го дня народження монарха.

Коли Мсваті III піднявся на трибуну, стадіон затих, а король заявив про своє рішення: від сьогодні його країна перестане називатися Свазіленд і повернеться до своєї доколоніальної назви Есватіні.

"Щоразу, коли ми виїжджаємо за кордон, люди думають, що ми зі Швейцарії", — пояснив своє рішення король.

І хоча в англійській мові назви європейської конфедерації та африканської монархії звучать дійсно схоже, життя у цих країнах разюче відрізняється. Свазіленд-Есватіні за розміром вдвічі менша від Одеської області, там живуть 1,3 млн осіб, з яких дві третини перебувають за межею бідності, а кожен четвертий інфікований ВІЛ, і це є світовим антирекордом.

Очікувана тривалість життя тут ледве перевищує 50 років. А четверта частина населення, яке на 80% складається з селян, відчуває дефіцит продовольства і доступу до питної води, відзначають фахівці Світового банку.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.