Питання тижня

Що добре в Україні?

Напередодні Дня незалежності НВ запитав у співвітчизників, що їм подобається у країні найбільше

Напередодні Дня незалежності НВ запитав співвітчизників, що їм подобається у країні найбільше

 

 

Я розділяю поняття країна і держава. І якщо в державі Україна повно проблем, починаючи з державних мужів і політиків, тому треба бути відчайдушним оптимістом, щоб знайти щось добре, то в країні Україна список "мого доброго" досить довгий.

Мені подобаються українська природа, клімат, пейзажі. Люблю київські, львівські, одеські, харківські та дніпровські вулиці. Обожнюю українську кухню: борщ, вареники, запітнілу чарку під чорний хліб із салом і солоним огірочком. Навіщо мені суші або піца? Люблю наші ринки, парки і навіть магазини в ТРЦ. Та й люди здебільшого мені цілком симпатичні. Хоча тут я обережніший в оцінках, ніж із кліматом.

Максим Лазебник,
директор Всеукраїнської рекламної коаліції

 

Зріс інтелектуальний рівень влади. У нас більше свободи, ніж у більшості пострадянських країн. І в Україні, як і раніше, не остаточно обвалився здоровий глузд, і радикально-популістські сили не критично популярні. Зросла кількість незалежних ініціатив та їхня роль у суспільстві. І ще добре те, що більшість людей мають надію.

Олександр Ройтбурд,
художник, директор Одеського художнього музею

 

На тлі чотирирічної гібридної війни і затяжної економічної кризи, непереможеної корупції та невизначеного майбутнього все-таки є багато позитивного. Ми живі. Ми існуємо. Ми різні і можемо вільно висловлювати свої думки, навіть якщо вони і ворожі до нашої країни, — сепаратисти відчувають себе непогано. Тобто ми вільні. Ми можемо відвідувати країни ЄС без візи. Ми можемо, усвідомлюючи свої проблеми, щиро любити свою країну.

Борис Херсонський,
поет, психіатр

 

Значно знизився адміністративний тиск [на бізнес]. Уже немає такого планомірного тиску від податкової, коли були обов'язкові перевірки. Зменшився тиск силових органів. Почали вчасно повертати ПДВ.

Ще більшим позитивом вважаю те, що в Україні існує політична конкуренція. Але водночас головна печаль українців — це архаїчність і патерналізм.

Добре, що у нас здійснюється реальна децентралізація адміністративних функцій і децентралізація бюджету. Коли їжджу Україною, то бачу різницю. Наприклад, у Харкові як мінімум з'явилися гроші, й у нас стали нормальні дороги за українськими мірками.

А ще медична реформа. Я вважаю, що вона йде правильним шляхом. Окрім цього — старт освітньої реформи. З появою ЗНО значною мірою зникла корупція під час вступу до вишу.

І звісно ж, безвіз. Це величезний плюс. Адже ми стаємо частиною європейської цивілізації. А от мінус від безвізу — відтік робочої сили. Але якби в Україні проводилися реформи, які би створювали умови для створення бізнесу, ми б подолали цей відтік.

Але великий мінус перерахованих реформ у тому, що немає відчуття незворотності цих змін. Немає відчуття, що за зміни політичного вектора в один момент не можуть ці плюси згорнути і повернути все назад.

Ігор Гуменний,
президент холдингу UBC Group, співвласник мережі пивних ресторанів Старгород

 

В Україні зараз дуже сильні громадські організації — мало де вони чинять настільки великий вплив на політику уряду. Довіра до громадських лідерів і їхня здатність її виправдати — велике досягнення Євромайдану. Тепер головне — обрати в наступному році таких політиків, щоб українці змогли довіряти і їм.

Гліб Вишлінський,
виконавчий директор Центру економічної стратегії

 

Мене тішить, що незважаючи на війну, яку Росія розв'язала проти України, за останні чотири роки я бачу просування реформ. Більше, ніж за попередні 20 років. Можливо, в абсолютному вираженні це і небагато. Але раніше не було і такого.

Ми можемо довго бурчати і лаяти боротьбу з корупцією, але те, що відбувається останні кілька років, протягом попередніх 20 не відбувалося. Якщо подивитися назад і вперед, то можна побачити, що з урахуванням своїх величезних розмірів і жахливого 300-річного колоніального минулого України динамічно розвивається.

І ніхто мені не доведе, що можна рухатися швидше. На нас чекає важкий довгий шлях до економічної незалежності та військової самостійності, яка допоможе уникнути будь-яких агресій, зокрема російську.

Тому не треба слухати популістів, які обіцяють усе й одразу. Нічого не буде одразу — буде тільки довго і важко. Але нам пощастило хоча б тому, що ми дожили і побачили, що в Україні є просвіт у майбутньому.

Йосиф Зісельс,
глава Асоціації єврейських організацій і громад України

 

Нове покоління молодих людей, розуміє, що "безкоштовних пиріжків" не буде. Це мотивує їх шукати нові ніші, де вони можуть себе реалізувати.

Можу сказати з власного досвіду роботи в Чехії, що чим більше держава прагне вирішити проблеми за молодь, тим менше у них мотивації й, як результат, розвитку в усіх сферах. Наші хлопці знають, що можуть покластися тільки на себе, і тому вони так цінні в Америці, а зараз уже й у Європі.

Чим швидше це зрозуміє [українська] влада, тим менше їх поїде [закордон] для реалізації себе.

Юрій Колесник,
власник мережі ресторанів Файна Фамілія,
La Veranda Kyiv, La Veranda Praha, Babiččina zahrada

 

Багатство нашої землі й обдарованість нашого народу іноді грають із нами злий жарт.

Наші природні умови настільки гарні, що ми їх не цінуємо. В підсумку починають з'являтися великі проблеми з водою, з річками, із забрудненням землі.

Знову ж — у нас все чудово з талановитими людьми. У кожній сім'ї є свій геній. Можливо, він зустрічається не в кожному поколінні, але точно є. Це також має негативну сторону: ми не цінуємо таланти — ні свої, ні чужі.

Ми обдаровані, але не навчилися цього цінувати. Якби ми були менш обдарованими, то, можливо, були б працьовитішими і розважливіше ставилися до своїх ресурсів і талантів.

Павло Гудімов,

арт-менеджер, музикант, засновник галереї Я Дизайн

 

Великим досягненням вважаю те, що в Україні з'являється все більше уявлень про людську свободу, про особисту гідність і права людини. Це те, що реально присутніє в Україні. Речі, що не залежать від якихось великих революцій або реформ.

Тарас Прохасько,
письменник

 

Мені здається, сьогодні в Україні дивовижні умови для ведення бізнесу. Відносно низькі податки, порівнюючи з європейськими країнами. Хто б що не говорив. Але якщо ви ведете бізнес прозоро, не приховуєте податки та доходи, то в принципі тиск на бізнес практично не присутній. І корупція десь лімітована якимись дрібними кроками.

Водночас прибутковість у багатьох секторах економіки, наприклад в аграрному, перевищує середньоєвропейську точно. А може навіть перебуває на рівні найвищих прибутковостей світу. Український аграрний сектор стабільно прибутковий останні 15 років.

Алекс Ліссітса,
гендиректор компанії ІМК, президент
асоціації Український клуб аграрного бізнесу

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.