NV.UA

Новое Время 24/7

Найкращі публікації та погляди на сайті за тиждень
Хочете купити цю статтю?
Найкращі погляди тижня

Сумне відкриття для Путіна

Дмитро Орєшкін,
російський політолог

Н овини зі США — це новий крок у санкційній боротьбі. По-перше, змінюється сприйняття санкцій у Росії. По-друге, вони проводяться на тлі погіршення економічного становища. І по-третє, що найважливіше, сама путінська еліта розуміє, що ці санкції — річ досить руйнівна. Розмови про те, що "нам від санкцій тільки користь, і ми їх замінимо імпортом" годяться тільки для телебачення і радіо. У реальному житті все зовсім не так. І вони це прекрасно розуміють: недарма посольство Росії в США назвало ці санкції "драконівськими". Вони дійсно серйозні. на практиці інженери чудово знають, що російське виробництво, зокрема оборонна техніка, головним чином залежить від імпортного комплектування. Пацани на Капітолійському пагорбі виявилися дуже крутими. Вони терпіли-терпіли-терпіли, а потім вирішили, що треба діяти по-іншому.

Одним пострілом — багато зайців

Петро Чернишов,
екс-президент компанії Київстар

Д орогами України їздити дуже небезпечно. І не тільки тому, що вони погані (це правда), частина водійських прав куплені за хабар (теж правда), а люди дозволяють собі сідати за кермо п'яними (знову правда). Запитайте себе: чому в Європі (або США) водії обережні, рідко п'ють за кермом і завжди купують авто в офіційних дилерів? Причина не в тому, що там люди кращі. Просто на Заході добре працює insurance feedback loop — закон написаний так, щоб підтримувати ринок страхових компаній, які натомість заохочують гарну поведінку за кермом і легальний ринок машин. Закон вимагає, щоб у кожного водія була страховка, що покриває весь збиток, який він може завдати за кермом. Якщо її немає — величезний штраф або тюремне ув'язнення (в деяких країнах).

Диктатор не почув голос Сенцова

Борис Гудзяк,
єпископ Української греко-католицької церкви, президент УКУ

У ХХІ столітті біля Полярного кола, в російському таборі, у всього світу на очах згасає життя молодого талановитого чоловіка. 14 травня український режисер Олег Сенцов оголосив голодування із вимогою звільнити — ні, не його, а 70 інших політв'язнів путінського режиму. Кримчанин із російським прізвищем кинув виклик потузі, яка от уже стільки років зловтішається, безкарно грабуючи, вбиваючи і тероризуючи весь світ. Чому він це зробив? Тому що мовчання вбиває. Тому що сильні світу цього готові тиснути руку кривавому диктатору, а звичайні люди забувають про злочини його режиму й армії заради гарної гри, тому що спорт, мовляв, поза політикою. Сенцов, знаючи досвід подібних голодувань, вирішив принести радикальну жертву. Щоб бути почутим. Але диктатор не почув його голос.

Щоб прочитати статтю повністю,