Моє місто

Ісландія

Фотографії, зроблені в Ісландії, завдяки тутешній пейзажній розкоші виглядають так, ніби їх обробили у фотошопі. Втім, за красу доведеться платити: найскромніший номер ви знімете за €300 і шалені гроші заплатите за оренду автомобіля

Фотографії, зроблені в Ісландії, завдяки тутешній пейзажній розкоші виглядають так, ніби їх обробили у фотошопі. Втім, за красу доведеться платити: найскромніший номер ви знімете за €300 і шалені гроші заплатите за оренду автомобіля

   

 

Валерій Дорожкін, доктор психологічних
наук, професор Інституту підготовки
кадрів Державної служби зайнятості
і мандрівник, з'їздив у Ісландію

 

Ісландія стала першим місцем, де ми зіткнулися з первозданною чистотою в повному сенсі. Навіть на Азорських островах, пляжі яких відзначено Блакитним прапором — європейським екологічним знаком якості, ми натикалися на шматки поліетилену, а часом і на рештки пластикових пляшок. Океан викидає на берег все, що до нього потрапляє. А в Ісландії на пляжах, в ущелинах і річках немає сміття.

Тут можна пити з річок і струмків, і навіть воду кип'ятити не потрібно. Вода в Ісландії кришталево чиста, вона випливає з гірських льодовиків, і завдяки масі внутрішніх природоохоронних законів її не забруднюють.

А ще води в Ісландії на диво багато. Вона в річках, струмках, озерах, у величезній кількості водоспадів, у регулярних дощах і в океані, що омиває острів. Це воістину край безкрайньої води.

"Водяний фактор" тут треба враховувати, коли будуєш маршрути пересування островом, так як річки можуть виявитися нездоланними, броди — затопленими, а видимість під час дощу занизькою для того, щоб розглядати всі ті барви, якими рясніє острів. Ісландія в сонячну і дощову погоду — діаметрально протилежні відчуття.

Прилетівши на острів, ми скористалися порадою місцевого ісландця: відкинули наш первинний маршрут і стали слідувати за сонцем. Щодня ми переглядали карту погоди і з урахуванням прогнозів планували наші пересування. Треба сказати, що до вологості додаються вітри і досить низькі температури. За час нашого перебування відмітка на термометрі двічі опускалася до +2℃, а в одну з ночей пішов легкий сніжок. Типове ісландське літо.

В Ісландії існує два кільця — популярних туристичних маршрути: мале, так зване золоте, і велике, периметром усього острова. Деякі путівники повідомляють, що основні визначні пам'ятки розташовані на золотому кільці, але це не так. Ним простіше організувати туристичний потік, і, доповнений невеликою частиною півдня країни, де розташовані пляж Vik, водоспад Skógafoss і лагуна з айсбергами, цей маршрут із легкістю можна проїхати за три дні.

Велике кільце зажадає 9–11 днів, та й то, якщо не подорожувати по фйордах і не робити заїздів углиб острова по F-дорогах. Позначка "F" — це особливе, прийняте тільки в Ісландії позначення гірських доріг, якими дозволено їздити тільки на підготовлених автомобілях 4×4.

А взагалі, в усій Ісландії розкидано таку кількість природних пам'яток, що за деякий час перестаєш запам'ятовувати їхні назви.

Тут красиво все. Чорні та червоні піски, кам'янисті пляжі, лавові поля, вкриті ісландським мохом, ущелини, карамельні гори і водоспади — від розмаїття вражень настає надлишок почуттів. До того ж фотографії, навіть зняті на звичайний телефон, виглядають так, ніби їх обробили у фотошопі. Здається, що таких барв просто не може існувати. Тут зібрані марсіанські та місячні пейзажі з усіх континентів. Бракує тільки піщаних дюн. Утім, їх можна знайти на північному заході острова.

Хочете розповісти цікаві факти про своє місто?
Пишіть нам на travel@nv.ua

Льодовики займають більше 11% площі Ісландії. Тут ви можете самостійно організувати собі трекінг на льоду, аналог якого на льодовику Періто-Морено в Аргентині обійдеться в $300. Не забудьте тільки взяти з собою "кішки" на взуття. Звичайна підошва не має зчеплення з льодом, і ви просто не встоїте, тим паче не зможете пересуватися. Але будьте обережними: під льодовим шаром можуть ховатися печери, утворені талою водою, в які легко провалитися. У 2007 році на льодовику Vatnajökull зникли два туристи з Німеччини, і їх досі не знайшли.

Ціни в Ісландії вважаються одними з найвищих у Європі. Крім того, продукти повсякденного вжитку у великих супермаркетах можна купити за цінами українських рітейлів, а бензин лише трохи дорожчий, ніж в інших європейських країнах. Утім, найпростіший номер у готелі може обійтися у €300 з пари, і найдорожчий автомобіль, не за класом, а за ціною, ми орендували саме тут. І вже зовсім неймовірну вартість має алкоголь, який в Ісландії дорожчий, ніж в Україні, приблизно в сім разів і на продаж якого встановлено ​​державну монополію.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.