Країна

Останній фронт Яценюка

Партія Народний фронт екс-прем'єра Арсенія Яценюка намагається утримати контроль над своєю вотчиною — Буковиною
Хочете купити цю статтю?

Партія Народний фронт екс-прем'єра Арсенія Яценюка втратила рейтинг і вплив, але намагається утримати контроль над своєю єдиною вотчиною — Буковиною

 

Христина Бердинських
(Київ—Чернівці—Київ)

 

 

Б атьківщина топ-чиновників — так можна було назвати невелику Чернівецьку область за часів прем'єрства Арсенія Яценюка. Він і сам народився і почав кар'єру на Буковині, і з собою в уряд, а також на топові посади держменеджерів привів земляків, які за сумісництвом ще й представляли партію Народний фронт (НФ).

Це земляцтво, не рахуючи відставного Яценюка, досі грає в Києві основні ролі. В уряді засідає міністр юстиції й уродженець Чернівців Павло Петренко, а Ощадбанком керує колишній випускник Чернівецького університету Андрій Пишний. Та й 81-мандатною фракцією НФ — другою за чисельністю у Верховній Раді після Блоку Петра Порошенка (БПП) — керує земляк екс-прем'єра, народний депутат Максим Бурбак.

Саме ця людина контролює не тільки парламентських "фронтовиків", але й електоральну вотчину команди Яценюка — Буковину.

Область дійсно має для цієї політсили виняткове значення. Саме Буковина стала одним із тих регіонів, де на парламентських виборах 2014 року партія першого постмайданного прем'єра стала лідером електоральних симпатій: тут НФ обійшов усіх конкурентів із результатом 31% голосів.

Глава фракції НФ в області має не лише бізнес і контроль над найбільшим місцевим телеканалом ТВА. Кілька його колишніх помічників керують держструктурами, які вирішують земельні питання в регіоні. А ще один їхній "колега" тепер керує місцевою м

Щоб прочитати статтю повністю,