Світ

Огляд світової преси

Новини планети
НімеччинаМинуло більше чотирьох років після революції на Майдані, а фінансово слабка Україна продовжує втрачати мільярди через корупцію. Як показали розслідування, проведені редакцією Sueddeutsche Zeitung у Києві та Одесі, бюджет країни недоотримує близько $4,8 млрд щорічно через корупцію в митних органах. Це більш ніж одна п'ята від загальної суми надходжень до бюджету і вдвічі більше суми, яку Україна розраховує отримати в 2018 році від МВФ, ЄС і Світового банку.

Документи, які опинилися у розпорядженні видання, доводять масові випадки корупції в багатьох митних відомствах України. Так, згідно з наявними даними, основною корупційною схемою є систематичне "передекларування" товарів із метою зниження митних зборів. У результаті дій одеської митниці 20 т парасольок перетворилися на щітки та пензлики, дзеркала і картон, і за допомогою маніпуляцій компанія із Дніпра заплатила на 6-му митному пункті в Одесі замість $17,7 тис. усього $4,9 тис. митних зборів.

Як заявив у інтерв'ю виданню генпрокурор Юрій Луценко, Україна втрачає в результаті корупції на митниці близько 30–40% доходів до бюджету.

У цих схемах задіяні співробітники прикордонної служби, поліції, Генпрокуратури і СБУ. "Найбільше на цьому наживається митниця та СБУ — як правило, в кінці місяця оплачується кожен контейнер, ввезений у країну за корупційною схемою", — розповіло виданню джерело з Одеси. Для того, щоб проводити подібні махінації, були створені фірми, "близькі до певного начальника митної служби або його заступника, офіцера прикордонної служби, СБУ або Генпрокуратури".

Мало що змінилося в Україні в питанні корупції загалом. Згідно з рейтингом корупції Transparency International, Україна в 2014 році посідала 142-е місце зі 174. Сьогодні вона посідає 130-е місце — лише Росія корумпована ще більше: вона 135-а.

 

 

 

У деяких великих містах світу жителі, які мають міграційне минуле, вже становлять більшість. Це вселяє корінним жителям страх. Однак він необґрунтований, впевнена колумністка Tagesspiegel Барбара Джон.

У Німеччині лише питання часу, коли жителі великих міст, які мають міграційне минуле, стануть впевненою більшістю. Наприклад, у Франкфурті-на-Майні ще в 2017 році 51,2% жителів вказали, що народилися не в Німеччині або мають батьків-вихідців з інших країн.

Приклади Амстердама та Роттердама показують, що страхи місцевого населення перед тим, що вони можуть стати незначною меншістю, невиправдані. Адже для економічного і соціального підйому важлива не лише місцева більшість, а й суспільство загалом.

 

 


В епоху пізнього капіталізму молоді жінки продають свої пахви в якості рекламного місця. У громадському транспорті Японії з'явилася "пахвова реклама": жінкам нічого не потрібно робити, окрім як триматися за поручень так, щоб їхня пахва з приклеєним рекламним стікером була якраз перед очима інших пасажирів.

Рекламне агентство Wakino Ad Company пояснює свій новаторський підхід тим, що у великих містах Японії важко привернути увагу споживачів через велику кількість рекламних щитів, неонової реклами і величезних екранів.

Велика Британія

 


Київ — одна з найбільш недооцінених європейських столиць. Це чарівне поєднання багатовікових шедеврів архітектури, дивовижної їжі, бурхливого нічного життя і потужного мистецтва. Переживши дві революції, українська столиця вміло поєднує в собі найкраще від сходу та заходу. Це місто кумедних протиріч, де старе і нове стикається геть неймовірним і блискучим чином.

Спустіться у стародавні печери Києво-Печерської лаври, насолодіться візантійською архітектурою, відвідавши Софійський собор, і прогуляйтеся місцевим Монмартром — Андріївським узвозом.

Тут таки розташований один із найкращих ресторанів столиці — Канапа. Він спеціалізується на сучасному та інноваційному підході до страв традиційної української кухні. Замовте такі кулінарні хіти, як чорні вареники з судаком, борщ зі свинячими вухами і, звісно ж, котлету по-київськи. А в Мама Манана подають чудові і прості грузинські страви та вина.

Щоб познайомитися із київським стріт-фудом, ви повинні почати свій тур із легендарної Київської перепічки, потім пройти до знаменитої пиріжкової Ярослава і завершити чимось сучаснішим, наприклад, відвідавши веганські кафе Green 13.

Розташований в підвалі на Шота Руставелі бар Алхімік можна вважати чи не найбогемнішим місцем у Києві. А любителі нічного життя високо оцінять Бармен Диктат. Можливо, знайти його трохи складно (заклад розташований в одному з хрещатицьких дворів), але щойно ви сюди потрапите, зрозумієте, що це, безперечно, варто всієї подорожі.

 

 

За іронією долі, український серіал Слуга народу йде на каналі, що належить олігархові Ігорю Коломойському. Менш потішно, що комік Володимир Зеленський за кількома соцопитуваннями посідає друге місце в президентському рейтингу. Попереду нього йде тільки ветеран-популіст Юлія Тимошенко. Рейтинг чинного президента Петра Порошенка — всього лише 5%.

Українська політика давно була схожа на "оперету", так письменник Михайло Булгаков презирливо назвав її в Білій гвардії, де розповідалося про події 1918 року, коли Україна на короткий період отримала незалежність. Століття по тому країна все ще намагається затвердити свій суверенітет перед обличчям російської агресії та корупції.

"Ми не можемо звинувачувати Путіна у внутрішній корупції, обмані й та відсутності реформ", — заявив колишній міністр оборони і кандидат у президенти Анатолій Гриценко, у якого немає підтримки олігархів.

Його рейтинг продовжує зростати, незважаючи на відсутність грошей і доступу до засобів масової інформації, які контролюють олігархи. Деякі виборці все ще жадають чесності від політиків. Ризик полягає в тому, що кривава оперета триватиме.

 

 

Психологи з Рурського університету опитали 964 пари про їхнє інтимне життя і класифікували їхній характер.

Так, фахівці виділили головні риси характеру, які впливають на інтимне життя. Насамперед це сумлінність: сумлінні люди рідше пускають відносини на самоплив і частіше докладають зусиль заради інтимної близькості.

Крім того, згідно з дослідженням, зговірливість та емоційна стабільність чинять "негативний ефект на партнерів". Жінки, чиї партнери були "більш поступливими", повідомляли, що статева функція у них знижена. А ось чоловіки отримували від інтимного життя більше задоволення, якщо їхні партнерки не вирізнялися високою емоційною стабільністю.

 

 


Менше п'яти місяців тому російський електорат переобрав Володимира Путіна, до того ж він набрав найбільший відсоток голосів для будь-якого президента з часів розпаду СРСР. Тоді цей результат вказував на рішуче схвалення політики Путіна, а тепер люди, схоже, передумали. Серія соцопитувань наводить на думку, що росіяни переситилися ненавистю до Заходу, не погоджуються з напрямком, в якому рухається країна, і готові протестувати. Якщо такі настрої зміцняться, у Путіна будуть підстави для занепокоєння.

 

США

Після восьми років списання боргів, балансування і великих сум фінансової допомоги економіка Греції нарешті готова встати на ноги. І тут ми підходимо до найгіршої новини: Європа, напевно, святкує цю історію як свій успіх, але Греція стала найбільшим економічним провалом, який міг статися хіба що після війни чи революції.

Навіть Україна, яка була серед тих, кому найбільше дісталося під час економічної кризи в 2009 році і якій доводиться вести війну проти Росії з 2014 року, демонструвала кращі результати за цей час, ніж Греція. Українська економіка скоротилася "всього" на 17,8% із 2008-го, а економіка Греції — на 23,6%.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.