Погляди

Жахливо і приголомшливо

Українці — добрі й сором'язливі. Але якщо їх загнати в кут, народжується величезна сила. Здатність суспільства протистояти прогнилій владі, не маючи нічого, крім сили волі, — це неймовірно
Хочете купити цю статтю?

Українці — добрі й сором'язливі. Але якщо їх загнати в кут, народжується величезна сила. Здатність суспільства протистояти прогнилій владі, не маючи нічого, крім сили волі, — це неймовірно

 

  

Пітер Сантенелло,
підприємець, автор
блогу petersantenello.com

 

Перші враження про нове місце часто оманливі. Ми, як правило, фокусуємося на хороших аспектах іноземної культури, адже все захопливе та інакше. Так от благословення і одночасно прокляття аутсайдера полягають у тому, що ти бачиш і чуєш те, що не бачать і не чують українці, а українці бачать і чують те, що недоступно мені. Я вже писав, як вирішив переїхати до Києва з Сан-Франциско, і ділився враженнями про перші три місяці життя в Україні. Через півтора року спостережень накопичилося ще більше.

 

Довіра. Тут усе жахливо або приголомшливо. Рівень довіри в простих транзакціях — на кшталт оренди машини — жахливий. Коли брав авто напрокат, відчував себе так, ніби підписую документи на усиновлення шестимісячного немовляти. "Так, це мій справжній паспорт, так, я поверну машину, так, вона буде чистою" і так далі. Агент з оренди скептично дивився на мене весь час, немов я робив щось підозріле.

Нотаріусів так само багато, як аптек, а аптеки — всюди. Знаю, що бюрократія тут сильна, але невже довіри до простих операцій так мало, що існування такої кількості нотаріальних контор виправдане?

На особистому рівні довіра інша. З'ясувалося, якщо щойно з людиною налагоджено хороший зв'язок, вона стає надійною.

 

Лідерство. Існує кілька рольових моделей, на які можна рівнятися, але країна потребує здорового лідерства. Втім, часто подібна відсутність лідерства перетворюється на виправдання. Лідерство виходить ізсередини. Я не маю потреби в лідері, який говорив би мені чистити зуби, рано вставати на роботу, тренуватися тощо.

Щоб прочитати статтю повністю,