Люди

Віскі з Дмитром Кримським

Співвласник мережі Good Wine називає марки віскі, які варто спробувати

Співвласник мережі Good Wine називає марки віскі, які варто спробувати

1

Laphroaig Quarter Cask

 

 

Ц ей віскі легко відрізнити від всіх інших односолодових із шотландського острова Айла, тому що тільки Laphroaig пахне як приймальне відділення лікарні: бинтами, крапельницею і маззю Вишневського. Через цей аромат Laphroaig був єдиним легальним віскі у США часів сухого закону — його вдавалося імпортувати під виглядом ліків. Laphroaig Quarter Cask витримують у 80-літрових діжках і не так довго, як їхній регулярний 10-річний реліз. Так у Quarter Cask відчувається менше діжки і більше стилю Laphroaig.

2

Edradour 21 y. o. First Fill Oloroso Cask Finish

 

 

Ц е віскі, яким він був 150 років тому. Чудово збалансований, комплексний, з родзинками, медом, мигдалем і сухофруктами у смаку. Його виробляють на шотландській дистилерії Edradour із 1837 року — і досі з тим же підходом і тим же обладнанням. Довго Edradour була найменшою віскікурнею Шотландії. Зараз вона трохи підросла, але найменші традиційні перегінні куби регіону все ще знаходяться там.

3

Glenfarclas 12 y. o.

 

 

Ц е перша дистилерія у світі, яка почала розливати віскі діжкової міцності, і єдина, де для підігріву перегінних кубів досі розпалюють живу ватру. З 1865 року Glenfarclas належить родині Грант. 40 років тому вони спробували сучасний метод підігріву кубів — паром, але зрозуміли, що у віскі більше не залишилося характеру. Після невдалого експерименту Glenfarclas повернулися до історичного методу і досі продовжують палити відкритий вогонь на віскікурні. Glenfarclas 12 y. o. — вершковий віскі з ароматом кураги, сухофруктів, горіхів, топленого масла та солодовою солодкістю в смаку.

4

Balvenie 12 y. o.

 

 

Ц е був перший віскі, який мене вразив. Його виробляють на класичній віскікурні, що стала культовою завдяки праці Девіда Стюарта — молт-майстра, який присвятив дистилерії 54 роки життя. Тут виробляють не тільки віскі, а й діжки для витримки. Balvenie контролюють якість продукту на кожному етапі виробництва, і це вони першими вивели на ринок віскі з довитримкою. У Balvenie 12 y. o. відчуваються медові відтінки, деревина і багато сухофруктів.

5

Springbank 10 y. o.

 

Ц е одночасно одна з найстаріших дистилерій Шотландії та єдина — із закритим циклом виробництва. Віскікурня належить родині Мітчелл із 1828 року, яка дотримується старорежимного виробництва без використання комп'ютерів. У Springbank 10 y. o, типовий смак скотчу старого стилю — димний і торф'яний, з морською нотою і завжди солоним присмаком. Його розливають за міцності 46%, не піддають холодній фільтрації та ніколи не підфарбовують.

CV

 

 

Дмитро Кримський

Закінчив механіко-математичний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Десять років працював у сфері продажів професійної косметики. Пізніше чотири роки був генеральним директором мережі ДЦ Україна. З 2006 року — співзасновник і співвласник компанії Бюро вин та мережі магазинів Good Wine.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.