Питання тижня

У вас в родині спільний бюджет?

НВ розпитав співвітчизників, як вони витрачають гроші та яку систему сімейних витрат вважають ідеальною

НВ розпитав співвітчизників, як вони витрачають гроші та яку систему сімейних витрат вважають ідеальною

 

 

Як сім'я — єдине ціле, так і в нашій родині бюджет єдиний. У нас з Катею ніколи не було дискусій на тему, щоб ділити сімейні гроші на її і мої. Все моє — твоє, і навпаки. Спільний бюджет дисциплінує.

Поки був холостяком, жив своїми потребами. Тепер, щось купуючи, завжди думаєш, чи не обмежить це потреби дружини. За своєю природою я звик витрачати на хобі та подорожі багато, Катя вчить мене бути ощадливішим. У неї виходить. Але не завжди.

Тарас Березовець,
політконсультант, президент Фонду національних стратегій

 

У нас з дружиною різні рахунки. Але ми з нею користуємося одним банком, і в ньому зручно робити один одному перекази. А для сімейного бюджету в мобільному додатку є всілякі гарні графіки.

Дмитро Дубілет,
керівник інтернет-порталу державних
послуг iGov, співзасновник компанії Fintech Band

 

У нас з чоловіком спільний бюджет. Звісно, у кожної сім'ї по-своєму, але для мене це важлива частина мого уявлення про сім'ю: є довіра, плече, взаємна підтримка. І фінансова в тому числі.

Ми з чоловіком не укладали шлюбного контракту і тому подібних договорів. Сподіваюся, я про це не буду шкодувати. Але ж коли віриш чоловікові, то, думаю, для нього це також своєрідна відповідальність. І мотивація.

Соломія Вітвіцька,
ведуча ТСН на 1+1

 

Я не одружений, тому можу лише припускати. Думаю, якщо обидва з подружжя працюють, то вони можуть виділяти частину свого прибутку, скажімо 30% або 60%, залежно від рівня доходу, в спільний казан, на який і йдуть витрати сім'ї. А всю решту витрачати або відкладати на свій розсуд.

Сергій Фурса,
фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

 

У нас з дружиною спільний бюджет. Я їй віддаю всі гроші. І не тому, що підкаблучник. Просто їй з грошима цікавіше, ніж мені. Вона любить розплачуватися ними за квартиру, воду, сир, сукні, подорожі, бензин та ризькі шпроти. А мені гроші майже не потрібні: хіба що на таксі, масаж і квіти близьким. У нас спільна картка. Я бачу витрати коханої, і вони мене влаштовують. Дружина має жити добре. Якщо дружині недобре, то і чоловікові несолодко.

Сергій Рибік,
клубний МС, гастроблогер

 

Я не заробляю гроші, тому у чоловіка зі мною спільний бюджет. Я в нього нічого не привношу.

Ольга Кудіненко,
засновниця благодійного фонду
Таблеточки, член опікунської ради Охматдиту

 

Оскільки зараз я єдиний, хто працює і заробляє, а дружина перебуває в декретній відпустці, то я і розподіляю кошти на всі потреби, в тому числі і на потреби дружини. Хоча їй щомісяця надходить допомога на дитину, але ми цю суму не вносимо у спільні доходи сім'ї, тими грошима розпоряджається дружина.

Але в цілому, в моєму розумінні, те, що заробляють чоловік і дружина, не має скидатися у спільний казан, з якого потім розподіляються кошти. Ідеальною для мене виглядає ситуація, коли ті, хто працює, розпоряджаються своїми заробленими грошима заради потреб всієї сім'ї.

Тарас Прохасько,
письменник

 

У нас спільна з дружиною "тумбочка" з першого місяця знайомства 17 років тому. Більш того, ми вже давно ведемо спільні (joint) рахунки в банку. Також є прикріплений рахунок і картка у 13-річної доньки. Спільна страховка, в тому числі життя.

Ідеальний бюджет — це коли ви можете відкласти на чорний день дворічний бюджет споживання. А якщо поки не виходить (як у нас), то треба намагатися споживати не більше 40% свого доходу. 50% зберігати на майбутні великі витрати — не тільки великі подорожі, але і пенсію, а 10% віддавати на благодійність.

Владислав Рашкован,
заступник виконавчого директора від України в МВФ

 

Спілний. А ідеальний сімейний бюджет — це коли ти не замислюєшся над побутовими витратами і всі розрахунки веде дружина.

Дмитро Борисов,
власник і бренд-шеф мережі ресторанів (Канапа, Остання барикада, RONIN)

 

Якогось особливого поділу немає. Ну, наприклад, банківська картка у нас [з дружиною] на двох. Так зручніше. Я б сказав, що у нас внутрішньосімейний "комунізм". Маю на увазі гасло: "Від кожного за здібностями — кожному за потребами".

А ідеальний бюджет, в моєму розумінні, це коли проблеми грошей немає.

Олег Тістол,
художник

 

Через специфіку нашої роботи у нас з дружиною грошові надходження в сім'ю відбуваються вахтовим методом. Адже все залежить від проектів [в яких беремо участь]. Тому виходить, що спершу то один якісь гроші заробив, то інший. А так, щоб щомісяця отримувати гонорар, не виходить.

Знову ж таки не дуже вдається займатися і якимось бюджетним плануванням, коли збираєшся купити, наприклад, холодильник або іншу машину. Адже поки гроші не приходять, накопичуються якісь борги. Ну, наприклад, за комуналку. І коли кошти надходять, то гасиш дво- або тримісячний борг. Втім, з недавно придбаних речей можу назвати покупку PlayStation 4, яка за фактом у нас в родині виконує роль домашнього комп'ютера.

Як на мене, ідеальний сімейний бюджет має будуватися на стабільних щомісячні надходження. А для цього потрібна стабільна робота, яка дозволяла б себе почувати фінансово незалежним, незважаючи на катаклізми навколишнього життя. Хоча зрозуміло, що така робота забирає тебе повністю, а тому потрібно йти на компроміс.

А ще краще — виграти $10 млн в лотерею, як це декларують народні депутати. Але це сумнівна історія.

Володимир Тихий,
кінорежисер

 

Бюджет зазвичай починають рахувати після істотних змін у доходах/витратах. Наприклад, після втрати роботи. Для того щоб простий фінансовий облік досяг рівня фінансового менеджменту, потрібно ставити життєві цілі і наперед планувати фінансові ресурси для їх досягнення.

У нашій родині ми робимо і короткострокові, і довгострокові заощадження, зберігаємо кошти в різних валютах як на термінових, так і на ощадних рахунках.

Дмитро Яблоновський,
заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії

 

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.