Світ

Три місяці потому

У постреволюційній Вірменії починається сезон у в'язнень
Хочете купити цю статтю?

У післяреволюційній Вірменії починається сезон ув'язнень: тривають арешти й обшуки у причетних до найрізноманітніших злочинів представників колишньої влади. Серед тих, хто потрапив під приціл, — одразу два екс-президенти. Нова влада відчайдушно боїться розгубити кредит довіри натхнених революцією співгромадян

 

Анна Павленко
(Київ—Єреван—Київ)

 

 

К ілька місяців тому єреванська студентка Нарі Галамкарян збиралася залишити батьківщину: вона мріяла про навчання і хорошу роботу в успішній європейській країні. Так уже розпорядилися своєю долею, не бачачи перспектив на батьківщині, багато її співвітчизників: за останні десять років трьохмільйонну Вірменію залишив кожен дев'ятий її житель.

Після революції, що прокотилася країною у квітні, Галамкарян передумала їхати: вона вчиться у столичному університеті і влітку підробляє продавцем у магазині органічних продуктів. "Тепер, я думаю, є надія", — пояснює студентка своє рішення залишитися. А про революцію, що перевернула життя країни та її власне, говорить просто: "Це було неймовірно, я навіть подумати не могла, що переживу щось подібне у Вірменії".

Кілька тижнів мирних протестів із вимогою відставки Сержа Саргсяна, який керував країною останні десять років, призвели до того, що він відійшов від справ. Крісло прем'єр-міністра зайняв лідер опозиції, в минулому журналіст Нікол Пашинян. Серед іншого він гарантував співгромадянам рівність усіх і кожного перед законом, обіцяв боротьбу з корупцією і монополіями, а також чесні вибори. За три місяці, що пройшли відтоді, новий прем'єр зробив кілька рішучих кроків у цьому керунку, чим надихнув своїх прихильників.

Однією з найрезонансніших подій, що переконали громадян Вірменії в тому, що країна дійсно змінюється, став арешт 28 липня Роберта Кочеряна, президента у 1998-2008 роках.  Кочерян, який ще нещодавно вважався недоторканним, звинувачується у причетності до трагічних подій березня 2008 року, коли в підсумку жорстокого розгону протесту в Єревані загинули десять осіб.

Обшуки й арешти тривать у

Щоб прочитати статтю повністю,