Історія

Битва за неврожай

У 1954 році під час закритих зборів партактиву у Владивостоці Микита Хрущов, перший секретар ЦК КПРС, дозволив собі незвичайне одкровення
Хочете купити цю статтю?

У 1954 році під час закритих зборів партактиву у Владивостоці Микита Хрущов, перший секретар ЦК КПРС, дозволив собі незвичайне одкровення: "Я був робочим, соціалізму не було, а картопля була. Зараз соціалізм побудували, а картоплі немає". Аби поєднати соціалізм із картоплею, Хрущов розпочав агрореформи, які закінчилися цілковитим руйнуванням і спустошенням сіл. На початку 1970-х партія змушена була кинути міську інтелігенцію на допомогу колгоспникам.

 

 

З ранньої весни до пізньої осені міське населення в обов'язковому порядку виїжджало відбути трудову повинність у вмираючих господарствах. "ЦК ВЛКСМ прийняв постанову про завдання комсомольських організацій з мобілізації комсомольців і молоді на успішне завершення осінніх польових робіт", повідомляє 7 жовтня 1972 року газета Комсомольская правда.

На цю мобілізацію на початку 1970-х відреагував московський поет, актор і бард Володимир Висоцький: "Товариші учені, доценти з кандидатами. Замучилися ви з іксами, заплутались у нулях. Сидите, розкладаєте молекули на атоми. Забувши, що розкладається картопля на полях".

Осмілівши, мистецтво дедалі частіше висміює дурну, руйнівну затію голодного соці

Щоб прочитати статтю повністю,