Історія

Битва за неврожай

У 1954 році під час закритих зборів партактиву у Владивостоці Микита Хрущов, перший секретар ЦК КПРС, дозволив собі незвичайне одкровення

У 1954 році під час закритих зборів партактиву у Владивостоці Микита Хрущов, перший секретар ЦК КПРС, дозволив собі незвичайне одкровення: "Я був робочим, соціалізму не було, а картопля була. Зараз соціалізм побудували, а картоплі немає". Аби поєднати соціалізм із картоплею, Хрущов розпочав агрореформи, які закінчилися цілковитим руйнуванням і спустошенням сіл. На початку 1970-х партія змушена була кинути міську інтелігенцію на допомогу колгоспникам.

 

 

З ранньої весни до пізньої осені міське населення в обов'язковому порядку виїжджало відбути трудову повинність у вмираючих господарствах. "ЦК ВЛКСМ прийняв постанову про завдання комсомольських організацій з мобілізації комсомольців і молоді на успішне завершення осінніх польових робіт", повідомляє 7 жовтня 1972 року газета Комсомольская правда.

На цю мобілізацію на початку 1970-х відреагував московський поет, актор і бард Володимир Висоцький: "Товариші учені, доценти з кандидатами. Замучилися ви з іксами, заплутались у нулях. Сидите, розкладаєте молекули на атоми. Забувши, що розкладається картопля на полях".

Осмілівши, мистецтво дедалі частіше висміює дурну, руйнівну затію голодного соціалізму. У 1979 році на екрани країни вийшла гостра комедія Гараж. Члени гаражного кооперативу, замкнені у приміщенні НДІ, сваряться між собою за місце для своїх автомобілів. І ось заступник директора товариш Анікєєва запитує у професора Смирновського:

— Хто вас відправляв на цю овочеву базу?

— Туди відправили всю мою лабораторію, всіх моїх наукових співробітників, — відповідає вчений. — До того ж звик я працювати сумлінно, і якщо я за окладу 500 рублів пакую картоплю, то я відповідаю за кожну картоплину.

Над цим очевидним тільки для радянської людини саркастичним діалогом сміялися на всіх кухнях країни. Фотографія до цієї замітки зроблена приблизно в ті самі роки. На ній зображені співробітники київської Центральної фотолабораторії на зборі картоплі. Незважаючи на цю безглузду спайку міста й села, перші так і не стали ситими, а другі не лишилися цілими.

 

 

фоторастяжка

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.