Світ

От так наварили

Невелика історія з невеликої країни і крихітного міста про гігантську за розмірами компанію Anheuser-Busch InBev
Хочете купити цю статтю?

Невелика історія з невеликої країни і крихітного міста про гігантську за розмірами компанію Anheuser-Busch InBev — найгрошовитішу в Бельгії і найбільшу пивоварну на планеті

Олександр Пасховер

За 30 км від Брюсселя розташувалося невелике місто Левен. За площею воно менше Житомира, за населенням — трохи більше Конотопа. Але Левен відоме всьому світу не тільки як студентське містечко, а як найбільше на світі родовище пива. Тут розміщений головний офіс пивоварного гіганта Anheuser-Busch InBev. Це найбільша компанія Бельгії. Її глобальна виручка у всьому світі співмірна з 11,5% ВВП Бельгії.

Сама компанія після низки злиттів і придбань стала недосяжною для конкурентів як за обсягом виробництва, так і грошовими потоками, що несуть їй річки пива. Іншими словами, для Бельгії пиво — не тільки традиційний і популярний напій, а й основна частина доходу. Адже не єдиною AB InBev живе країна. Сила-силенна великих, дрібних, крафтових пивних компаній покрили Бельгію. Природно, виробникам тісно на внутрішньому ринку, от вони і підкорюють зовнішні.

Краще за всіх це виходить AB InBev, до того ж не тільки в Бельгії, але й у світі. І ось результат: у 2017 році чистий прибуток пивоварної компанії щодо попереднього року збільшився більш ніж у півтора рази, сягнувши майже $8 млрд. Виручка ж за цей період зросла з $45 млрд до $56,4 млрд.

Це закрита стаття Електронної версії журналу Новое Время. Щоб прочитати матеріал повністю, відкрийте доступ до даної статті або передплатіть . Якщо ви вже підписані, або