Світ

Людина з Льєжа

Жоржа Сіменона, автора популярних детективів, шанують у всьому світі, але насамперед у його рідному Льєжі
Хочете купити цю статтю?

Жоржа Сіменона, автора популярних детективів, шанують у всьому світі, але насамперед у його рідному Льєжі. Дивно — адже прожив він тут не так довго

 

Олег Шама

 

 

О бмовившись у присутності патріотично налаштованого бельгійця, що творець комісара Мегре — француз, можна було одразу отримати зауваження. Жорж Сіменон народився і виріс у Льєжі. Його батько — з валлонів-франкофонів, мати — з голландсько-німецької родини. Всі три офіційні мови нинішньої Бельгії з дитинства були для письменника рідними.

У дитинстві мати Сіменона водила його щонеділі до церкви і готувала йому майбутнє священика або хоча б кондитера. Однак підкреслена сімейна релігійність рано зробила з майбутнього письменника атеїста. Він без особливих підстав ввів у свій родовід відомого грабіжника Габріеля Брюля, який наводив жах на багатьох жителів Лімбурга в першій половині XVIII століття, поки його не повісили. І Сіменон воскресив його 200 років потому, часто підписуючи ім'ям розбійника свої ранні твори. А особливо замітки в кримінальній хроніці Gazette de Liège. Там він підробляв із 16 років. Двічі на день обдзвонював шість поліцейських відділків і був акредитований у центральному комісаріаті рідного міста.

 

NO SMOKING: Рідкісний кадр — Жорж Сіменон без класичної люльки для куріння,
яка у всіх його шанувальників асоціюється, як з великим письменником,
так і з народженим його фантазією комісаром Мегре

 

Комісар Мегре з'явився на світ, коли Сіменону було 26 років, і він вже видав кілька дешевих романів — зокрема заради грошей. Місце народження знаменитого детектива — містечко Делфзейл на крайній півночі Нідерландів. У його гавані письменник на зиму 1928-1929 років кинув якір своєї невеликої яхти остготів.

Сіменон приніс свій перший роман про Мегре паризькому видавцеві Феяру. Той вщент розніс автора: "Комісар ваш аж ніяк не досконалість — не молодий, не привабливий. Жертви і вбивці не викликають ні симпатії, ні антипатії. Закінчується все сумно. Кохання нема, весіль теж. Цікаво, як ви сподіваєтеся захопити всім цим публіку?"

Щоб прочитати статтю повністю,