Світ

Вища ліга

Найкращі топ-менеджери світу являють собою особливу касту суперпрофесіоналів, склад якої не змінюється десятиліттями
Хочете купити цю статтю?

Найкращі топ-менеджери світу являють собою особливу касту суперпрофесіоналів з астрономічними зарплатами, склад якої десятиліттями не змінюється

 

Анна Павленко

 

 

 оли Гарсіа Маркес повинен був убити Ауреліано Буендіа, головного героя 100 років самотності, автор плакав через це годинами", — почав свій виступ перед студентами бізнес-школи IESE Пабло Ісла, голова іспанського ритейл-гіганта Inditex. За допомогою цього прикладу топ-менеджер пояснив значення емоційної залученості у свою справу, без якої, на його думку, важко досягати цілей.

Останні 13 років Ісла, в минулому — урядовець, стоїть біля керма найбільшого на світі продавця одягу Inditex, занурюючись в усі процеси і деталі бізнесу. І це дає свої плоди: з моменту вступу Ісли на посаду, компанія — власник низки відомих брендів, серед яких Zara, Massimo Dutti та Bershka, відкривала в середньому по одному магазину на день. За цей час ринкова вартість Inditex зросла всемеро, а сам 54-річний Ісла в 2017 році був визнаний найкращим CEO серед керівників найбільших публічних компаній світу.

У рейтинзі ста найефективніших директорів, яких авторитетне американське видання Harvard Business Review (HBR) щороку відбирає серед керівників найбільших публічних компаній, Ісла вперше опинився на першому місці, за рік перемістившись на дві сходинки вгору.

Укладачі рейтингу підкреслюють: оцінюючи досягнення топ-менеджерів, вони спираються на фінансові результати компаній з моменту їх призначення. У підсумку значна частка учасників із року в рік залишається незмінною. Так, 72 СЕО фігурували серед найкращих у торішньому списку, а 23 не залишають його вже четвертий рік поспіль.

Певною мірою лідери рейтингу зобов'язані своїм становищем удачі: вони опинилися у потрібному місці в потрібний час, міркує Карл Мур, професор Університету Макгілла в канадському Монреалі, експерт у сфері лідерства перших осіб і стратегії.

"Що ще важливіше, вони забезпечують саме той тип лідерства та стратегії, який зараз необхідний їх компанії і галузі", — підкреслює Мур.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.