Історія

Пляжний варіант

5 липня 1946 року модна індустрія світу пережила шок і трепет. Будинок моди Christian Dior представив фасон нового купальника — бікіні, який консервативною публікою негайно було визнано непристойним, адже відкривав значну частину тіла.

5 липня 1946 року модна індустрія світу пережила шок і трепет. Будинок моди Christian Dior представив фасон нового купальника — бікіні, який консервативною публікою негайно було визнано непристойним, адже відкривав значну частину тіла. Жодна манекенниця Парижа не погодилася вийти на подіум у такому вбранні, і для показу новинок організатори були змушені найняти танцівниць із Мулен Руж, які не дуже переймелися умовностями. Не знали наші дідусі і бабусі, з якою легкістю їхні онуки приймуть міні-бікіні. До цього часу було далеко. А ось від періоду, коли за етикетом пляжних костюмів стежили правоохоронці, — рукою подати.

  

  

Ось, наприклад, на цій фотографії 1922 року американський поліцейський на пляжі міряє лінійкою відстань від краю сукні до колін купальниці. Допустимий стандарт — не більше 6 дюймів (15 см). Усе, що вище, — розпуста.

З історії питання: перші курорти в Європі відкрилися у XVIII столітті, тоді і з'явилася необхідність в одязі для купання. Жіночий купальник того часу — довга сукня із закритим коміром. Під ним — білизна, панчохи і туфлі з тканини. На голові — очіпок. Глибоко у воду жінки не заходили, хлюпалися під берегом.

У XIX столітті з'явилися спеціальні кабінки на колесах, їх ввозили у воду разом із купальницею, звідки жінку занурювали у водойму. А вже на початку XX століття світ зірвався із ланцюгів пуританства. Жіночі купальні костюми раптово стали відвертішими.

З пляжних суконь зникли криноліни й оборки — дами дедалі сміливіше відкривали своє тіло. Втім, купальники початку минулого століття — це все ще міні-сукні з належним рівнем пристойності. До епохи бікіні залишалося півстоліття. До міні-бікіні — століття. Далі буде.

 

фоторастяжка

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.