Погляди

Період напіврозпаду

Західний світ почав занурення у системну кризу. Під загрозою опинився не один, а одразу декілька головних інститутів з обидвох боків Атлантичного океану
Хочете купити цю статтю?

Західний світ почав занурення у системну кризу. Під загрозою опинився не один, а одразу декілька головних інститутів з обидвох боків Атлантичного океану

 

 

Іван Яковина,
оглядач НВ

 

Американський фінансист і філантроп Джордж Сорос у травні виступив на засіданні Європейської ради з міжнародних відносин із вкрай похмурою промовою про майбутнє ЄС. За словами улюбленого мільярдера всіх конспірологів світу, ЄС загрожують три основні чинники. Перший — зростання майнового розшарування, викликане політикою жорсткої бюджетної економії. Другий — неконтрольована міграція з Азії та Африки в без того небагаті Грецію та Італію. І третій — розпад ЄС, що почався із виходу з нього Великої Британії.

Сорос, будучи палким прихильником глобалізації та проекту єдиної Європи, закликав Брюссель негайно реформуватися, допомогти Греції й Італії, а також істотно обмежити міграцію. Інакше нічого хорошого чекати не слід: "Слова про те, що існування ЄС поставлено під загрозу, — більше не фігура мови, а сувора реальність".

Як не дивно, заклопотаність мільярдера поділяють його ідейні опоненти з нового уряду Італії, зібраного з лівих і правих популістів. Міністр внутрішніх справ цієї країни Маттео Сальвіні заявив виданню Der Spiegel, що Євросоюз може бути розпущений протягом року. Ба більше, він пригрозив "переглянути" фінансові зобов'язання своєї країни, яка зараз посідає третє місце в світі за обсягами держборгу, — Італія винна кредиторам $2,3 трлн. Якщо вона відмовиться платити за своїми зобов'язаннями, вся світова система почне хитатися з небезпечною амплітудою.

У головних економічних виданнях світу щосили триває дискусія про те, кого звинувачувати в потенційному розвалі єврозони: новий уряд Італії чи небажання Брюсселя та Берліна реформуватися. Варто зазначити, що комісар ЄС з економіки та фінансів П'єр Московісі визнав: Італія просто фізично не в змозі сама впоратися з боргом і біженцями.

Уряд Італії повністю заборонив вхід у свої порти суден з африканськими іммігрантами, що одразу спричинило серйозні конфлікти з Францією, Мальтою та Іспанією. Рим марно вимагає не тільки розподілу вже прибулих людей в усьому ЄС, а й створення центрів прийому цих людей в Африці. В Європі немає єдиної думки з цього питання, Союз нічого не робить, через що Сальвіні загрожує йому розпадом протягом року. "Без реального розв'язання міграційної проблеми Шенгенську угоду доведеться поховати", — підтвердило серйозність проблеми дипломатичне джерело The Guardian.

У справі порятунку західної цивілізації на Трампа надії мало

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.