Моє місто

Катманду

Мавпи в будь-якій частині Катманду почуваються як вдома, вигулюють свою молодь, докучають туристам і навіть цуплять щось у них, а потім злітають на верхівки дерев, демонструючи перевагу над двоногими недосконалими братами
Хочете купити цю статтю?

Мавпи в будь-якій частині Катманду почуваються, як удома, вигулюють свою молодь, докучають туристам і навіть цуплять щось у них, а потім злітають на верхівки дерев, демонструючи перевагу над двоногими недосконалими братами

 

 

Журналістка Ольга Дубенська
побувала у столиці Непалу

  

Якщо поруч пробігає зграя диких мавп, зі стін стародавніх храмів дивляться неземні сині очі, а білосніжні хмари так низько, що, здається, до них запросто можна доторкнутися рукою, значить, ви стоїте на пагорбі, на якому розташований Monkey Temple, в долині Катманду, столиці однієї з найнезвичайніших країн світу — Непалу.

Жваво. Барвисто. Колоритно. Ці слова ледь упораються із тим, щоб описати вир життя центрального району Катманду — Тамела. Тут безліч вузьких вуличок, переповнених магазинами, міні-готелями, ресторанами і кафе. І якщо в Малайзії або Шрі-Ланці можна зіткнутися з дефіцитом недорогих і незвичайних сувенірів на пам'ять, то в Катманду це виключено.

Ляльки-маріонетки, "співаючі" чаші, картини, на яких зображені мавпи, дивні капелюхи і строкаті підстилки — це лише маленька частина того, за що не ліньки й поторгуватися з місцевими продавцями. Єдине, чого не варто купувати в Катманду, це чай — хіба що заради його барвистої упаковки.

У центрі Катманду вистачає місць для обіду або вечері, але найкраще вирушити до ресторанчику Gaia. Там подають величезні соковиті стейки за демократичною ціною і в приємній атмосфері. З національної кухні варто звернути увагу на Момо — великі соковиті пельмені з м'яса буйвола.

Вся непальська столиця, за суттю, — одна суцільна пам'ятка. Але вражають насамперед місцеві святині — буддистські та індуїстські храми.

Наприклад, комплекс Пашупатінатх, де, крім красивих будівель, можна побачити священних корів, а також "святих людей", відомих як садху — пустельників у яскраво-помаранчевих шатах із довгими брудними пасмами волосся. Святість не заважає їм вельми успішно випрошувати милостиню у перехожих.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.